Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes szám harmadik személyben...

Egyes szám harmadik személyben beszéltek a babátokhoz?

Figyelt kérdés

Pl. Jön már anya!

vagy

Jövök már!


2011. szept. 8. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokszor mondom neki, hogy mindjárt jön anyuci.Anya ezt csinálja, ide megyünk stb.Ez nem tudatos, csak valahogy így áll a számra.De ennek köszönhetően a leghamarabb kiejtett babaszavak között volt az aja,ana, amit most már 11 hónaposan szinte a tökélyre fejlesztve mondja. ( egyre inkább anyának szólít ) Sokat hallotta, hogy anya, apa így meg úgy, és mondogatja is.
2011. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szoktam, hogy pl.

ja, pont úgy, mint te! :D


"Itt van anya, itt vagyok,

itt van anya itt ragyog!":D

Még ilyet is szoktam mondani.


Vagy ha nagyon sír:

"Jajj, szivem ne sírj, hát itt van a te anyukád! Itt vagyok, drágám, na lássuk mi a probléma!":)

2011. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, bár ebbe így nem is gondoltam még konkrétan bele. Tény, hogy amíg pici volt, akkor E/3 személyben beszéltem vele. Aztán amikor elkezdett anyázni (jó értelemben), akkor átálltam az E/1 személyre. Bár gyakorlatilag semmi tudatosság nem volt benne. Csak így zajlott le.
2011. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a neveket nem tudta, addig csak így, illetve most vígasztaláskor szoktam így beszélni hozzá. Viszont mivel a társaihoz képest kicsit el van maradva a beszédfejlődésben, ezért igyekszem figyelni, hogy normálisan beszéljek hozzá.
2011. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mikor hogy, de nem csak magamat, hanem őt is sokszor 3. személyben említem. Így gyakoroljuk az Én-te fogalmát, illetve anya és a baba megnevezését.
2011. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam változó, mikor hogy jön, de a "Jön már anya" verziót én is sokszor tudatosan alkalmazom, hogy tanulja az adott szót, mert amúgy ritkán hallaná, hogy anya, max. apa szájából. :)
2011. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!