Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszéltek idegen nyelven 1 év...

Beszéltek idegen nyelven 1 év alatti babátokhoz?

Figyelt kérdés
Van értelme hogy pl. angolul beszéljek babámnak itthon? Van valakinek tapasztalata?
2011. okt. 10. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi itthon magyarul, az utcan, buszon, boltban, stb. angolul beszelunk.
2011. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én beszélek, mert külföldön élünk és a párom sem magyar, meg kell tanulniuk mindkét nyelvet. De ha mindketten magyarok lennénk Magyarországon, nem alkalmaznám ezt a módszert, könnyen rögzül a helytelen tudás.
2011. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezhetem van jelentősége hogy megosztott a nyelvhasználat Nálatok?


Miért csak itt, vagy csak ott használod an angolt? Én is angolul beszélek néha hozzá, itthon. Mennyi idős kortól érdemes elkezdeni??

2011. okt. 10. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:

elso vagyok

Elfelejtettem irni hogy Irorszagban elunk, ezert beszelunk hazon kivul angolul, hogy kesobb ne legyen gond a nyelvek helyes hasznalataval.

2011. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi Angliaban elunk es 20 honapos a kisfiam. 1 evesen ment bolcsibe igy a bolcsibe csak angolul beszelnek hozza, a ferjem csak angolul beszel hozza mert o angol. En magyarul beszelek a kisfiamhoz. Tehat olyan a helyzet mint nallatok csak a te babad magyar kornyezetbe van es angolul hall kevesebb szot az en babam meg angol kornyezetbe van es kevesebb magyar szot hall. Mindket nyelvet megerti es vegrehaljtja az "utasitasokat" akkar magyarul mondom neki akkar angolul. Pl ilyenkere gondolok, hogy: "hozd ide a cipodet, menj a szobaba, dobd a kukaba, hozd a fogkefedet..." ezeket barhogy mondom megcsinalja. Mond par ketszavas mondatot angolul, magyarul csak szavakat tud. Anglul elszamol 5-ig, de ezt a bolcsibe tanulta. :) A bolcsibe sosem beszel magyarul, ugy latszik rajott, hogy ott angolul kell kerni, a ferjemhez sosem beszel magyarul. Ha en is otthon vagyok akkor keveri.
2011. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is külföldön élünk, de mi csak magyarul beszélünk hozzá, mert a helyi nyelvet nem beszéljük, angolul kommunikálunk. Tévéznie esténként szabad, meséket, baby tévét, Dora-t néz a helyi nyelven, 7 hónapos.

1 évesen bölcsibe fog menni heti 2-3-szor 4 órára, hogy tanulja a nyelvet, és közösségben legyen.

Angolul nem beszélünk hozzá, az már 3 nyelv lenne, angolt úgyis óvodától tanulnak itt a gyerekek.

2011. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi Magyarországon élünk, és nem beszélek hozzá idegen nyelven, viszont szoktam neki angolul énekelni. Igazából nem fejlesztési célból, csak azért, mert van pár angol dal, amiket szeretek.
2011. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nagyon rossz a nyelvérzékem és nem is beszélek idegen nyelveket (férjem sem). Viszont azt látom, hogy a mai világban első helyen van a nyelvtudás. Ezért ha lenne egy biztos tudásom, én biztos beszélnék hozzá. De csak így ebben a formában (arra gondolok, hogy foglalkoztatásra már nem vinném: BEBE angol, stb). Pont azért, hogy legyen hozzá érzéke, vagy akár sajátítsa el "anyanyelvi" szinten. Még annyit, hogy a kornál viszont megvárnám, hogy magyarul kezdjen el "beszélni" és utána.
2011. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ausztriäban elünk es a ferjem is oszträk!Ha eggyütt van a csaläd nemetül beszelünk hogy a ferjem is ertse de ha ketten vagyunk vagy magyarul beszelö ismerösökkel akkor magyart hasznälom!A kislänyom meg csak 4 honapos de szerintem jo hogy mär most ket nyelvet hall!
2011. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi mindketten magyarok vagyunk férjemmel, de nekem jó az angolom és sok a külföldi babás ismerős. Én angolul beszélek a fiamhoz ha ketten vagyunk, szóval szinte egész héten napközben, ha Apa itthon van, akkor magyarul.
2011. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!