Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki van most írva egy beszéddel...

Ki van most írva egy beszéddel kapcsolatos kérdés, arról jutott eszembe nekem is 1-2 dolog. Ti mennyit/mikor beszéltek a babátokhoz?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok gagyogás párti, de igyekszem beszélni a babámhoz tudom, hogy így fejlődik. Mégis, néha kifogyok a szóból. Ilyenkor szerintetek van értelme megerőltetnem magam és akár szinte értelmetlen dolgokat is mondanom neki, vagy jól jön egy kis csen is néha?

leginkább a szokásaitok érdekelnének. mi úgy csináljuk, hogy megetettem, akkor nem nagyon jut eszembe semmi, általában csönd van. aztán fürdetéskor/öltöztetéskor kommentálok neki pár mondatban, pl. add ide a kis kezecskédet, stb. ha látom, hogy vevő rá, akkor játszunk és akkor szoktam hozzá sokat beszélni. ha este fölébred, akkor kifejezetten csöndben csinálok mindent, hátha gyorsabban alszik vissza.

úgy látom szépen fejlődik, sokat gagyog a játékaihoz/emberekhez is, most két hónapos.


2011. máj. 30. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

enyém már 1,5 éves és most, hogy tudatára ébredt, megérti amit mondok, sok mindenre rájöttem.

azon az elven voltam, hogy a gyerek nem hülye csak kicsi, mindent megért. ugyan nem hülye de nem is ért meg mindent.

látom ha gyorsan beszélek csak néz, hogy mit akarok? aztán elmondom lassan és megérti, megy és csinálja :)

nem jó ha csak kommentálsz. én is ezt tettem, pár hete változtattam. persze, nem kell gügyögni de igenis kell neki mondani lassan, érthetően, ha fürdünk! Pelusozunk! ez csörgő! ez labda! stb...

a hosszú mondatokat a kicsit nem értik, nem tudják szétszedni, lassan, tagoltan kell hozzájuk beszélni :)

2011. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sokat beszélek hozzá, de ha látom hogy eljátszik egyedül, nem igényli hogy ott legyek, akkor hagyom és megyek főzni. Most 6.5 hónapos, de pl reggel megbeszéljük mit álmodott, szopizni csak csendben tud, utána elmondom,hogy mit veszünk fel, hová megyünk, stb, hazaérünk a boltból, akkor ő kb 40 percig elszórakozik egyedül, utána tízórai, akkor megbeszéljük mit kap. stb stb. Nem erőltetem én sem, az elején fura volt,hogy csak mondom és mondom de válasz nincs. Szerintem érdemes megtalálni az aranyközéputat.
2011. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak annyit beszélj a babádhoz, amennyi neked is jól esik.

Én néha kb egész nap meg sem szólaltam, mert olyanom volt, aztán meg egész nap dumáltam hozzá.

Most 2,5 éves, egész nap dumál, néha kéne rá hangtompító :), pedig nekem most is vannak napjaim, hogy nem szeretek beszélni.

2011. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem mindig hülyének nézett a férjem, hogy minek énekelek, mondókázok az alig pár hetes/hónapos gyerekemnek. Nos még nagyon beszélni sem beszélt, de a mondókákat, énekeket gyönyörűen tudta. Most lesz majd 3 éves, nem igazán tudok újdonságot tanítani már neki...
2011. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!