Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alszunk már éjszaka...

Mikor alszunk már éjszaka egyhuzamban, végig?

Figyelt kérdés
22! hónapos a lányom és még mindig ébred éjszaka. Pár héttel ezelőttig felébredt szopizott egy kicsit és aludt is tovább, de mostanában úgy kel fel, hogy kiabálja, hogy: anya, anya! vagy valamit beszél és nehezen alszik vissza. Van hogy ölbe sikerül elaltatni. Egyébként mellettem alszik, szóval nem is egyedül egy sötét szobában.
2011. szept. 8. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de egyik ismerősöm kisfia 4 éves koráig ezt csinálta. Én két éves koromig nem hagytam anyukámat aludni egy éjszaka sem. Ez nagyon változó, egyszer csak hipp-hopp abbahagyja.
2011. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hááát, nem bánnám, ha mától hipp hopp abbahagyná :)
2011. szept. 8. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor aludta át, amikor abba hagytuk a cicizést. 20 hónaposan.
2011. szept. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem is a cicizésig :/

nálunk is így volt...

2011. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom mondani,hogy amig cicizett addig többszőr is felébredt,amikor sikerült elválasztonom 21hósan,-akkor még néha-néha megébredt,de aztán párhét múlva már végig aludta az éjszakákat.
2011. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ÉS HOGY SIKERÜLT LESZOKTATNI?
2011. szept. 8. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:

második vagyok:

Nekem is nehezemre esett, mert napjában 8-10x cicizett még a lányom, csakhogy akkoriban már másfél hónapja nem tudtam kilábalni egy vírusból (vagy miből), és úgy éreztem, ha nem kéne szoptatnom, kicsit több energiám lenne. (Tehát első sorban nem az vezérelt, hogy éjjel ne keljen kelni, de nyilván ez is benne volt, második gyerekem ő, az elsővel semmi ilyen "gondom" nem volt, ő 6 hetes korától átaludta az éjszakát magától.) Amikor harmadszorra visszalázasodtam, úgy döntöttem reggel, hogy kész, vége, elválasztom. Ebben az is benne volt, hogy már korábban többször próbáltam csökkenteni a szopik számát, de nem ment, mert ezt valahogy nem értette meg.

Aznap reggel elkezdem neki mondogatni, hogy este lefekvés előtt lesz az utolsó szopi, és estig is rengetegszer elismételte. Ő mindig bólogatott, hogy érti, de hát ebbe én sem voltam olyan biztos...

Éjjel persze ébredt, amikor szokott, és még a rákövetkező éjjeleken is. Olyankor mindig mondtam, hogy megbeszéltük már, hogy nincs cici stb. Többször volt, hogy kivettem, és ölbe vettem, picit ringattam, mikor megnyugodott, mondtam, hogy akkor visszateszem az ágyába aludni.

Hajnalban pedig kérdeztem, hogy éhes-e, és amikor azt mondta, igen, adtam neki egy db háztartási kekszet, és ott hagytam az ágyában. Miután elmajszolta, visszaaludt. Hát ettől magam is megijedtem, mert nem akartam hajnali kekszevésre szoktatni, de szerencsére csak átmeneti volt, két vagy három napig kellett. Kb. egy héttel később már szépen aludt, és kb. két hét alatt múlt el a cicihiánnyal kapcsolatos érzékenysége. Azóta is irtó bújós a kislányom, nagyon fontos neki a testkontaktus.

Ja és édes volt, sokszor mondogatta magának játék közben: "sziszi nincs", "sziszi nem", meg odahozta a babáját, hogy "szoptassam meg".

Hát így. Most már elmúlt kettő, és teljesen kiegyensúlyozott kislány.

Rá hamarosan én is meggyógyultam.

2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam csak 3 hónapig szopizott, viszont 27 hónapos és még mindig kel éjjel.

Mostanában ő is visítva "anyaaaaaa gyereeee". Van, hogy átmegyek, nincs is ébren, csak forgolódik.


(Igaz ő éjjel teázik. :( Tehát a "cuclizás" neki is megvan, ahogy a te lányod is szopizik még. Csak a tea rosszabb, mint a szopizás.)

2011. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy szoktattam le,hogy bekentem a cicimet citrommal,de előtte elmondtam neki,hogy megromlott a tej,és már nem fog izleni.és persze amikor megkostolta volna érezte a savanyú ízt. 2napig a kezem ügyébe volt egy félbe vágott citrom,hogy ha kiakarná próbálni akkor gyorsan bekenhessem. Tudom,hogy ez dúrva módszernek tűnik,de ez vált be csak.és a 3.napon már nem is kérte.
2011. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja,én a 4.voltam..
2011. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!