Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátok mennyit...

Egy éves babátok mennyit eszik naponta?

Figyelt kérdés

Egy éves babám van és tudni szeretném hogy mennyit kell ennie egy ilyen idős babánk.

Vacsorára mit adtok neki?idáig tejpépet kapott de pár napja nem kell neki így nem nagyon vacsizik.

Kiderült egy hónapja hogy vérszegény így vas szirupot kap,ezért nem tudom mennyi a normális mennyiség.(azóta van étvágya és hízni is elkezdett)


2011. szept. 8. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggeli: 1 kisebb szelet kenyér, rá vaj, sonka, sajt, rántotta, paradicsom, lekvár (valamelyik ezek közül)

Tízórai: 1 pohár joghurt keksszel v. krémtúró v. babapuding + gyümölcs, aminek a mennyisége nagyon változó

Ebéd: azt eszi amit mi, kb. 200g körüli + gyümölcs + 1 piskóta tallér

Uzsonna: 1 kis szelet kalács v. kevés tejbegríz (kb. 1dl tejből) v. gyümölcs keksszel

Vacsora: 180ml tejpép


Mivel nem issza meg a tápszert, én ezért adok neki este tejpépet. Szerintem kicsi a súlya:8700g. A te babád mennyit eszik? Hány kg?

2011. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Az én babám nem tudom jelenleg hány kg mert egy hónapja voltunk mérésen akkor volt 8 kg.de hozzá teszem hogy vérszegény és ezért nem evett és hízni sem tudott,most kapja a vas szirupot így már van étvágya.


Nálunk így zajlik a napi evés: reggel egy pohár tejcsi(vagy tejpép amit pár napja nem fogad el) mellé kakaós csiga vagy sajtos croassan vagy túrós táska.ez 8-9 óra fele van.


majd délbe kap főzeléket,vagy épp levest.

utána alszik 2 órát és ha felkel eszik még egy kis fözeléket és utána egy tejszeletet.


17 fele eszik gyümölcsöt.


este pedig tejpép vagy tejcsi. de csipeget a mi ételünkböl is és két étkezés között van hogy egy egy babapiskóta is lecsuszik neki.


de ez csak pár hete van így!!!! ugy veszem észre hogy hízik már.remélem marad is így.


szerinted ez így jó ahogy csinálom?

2011. szept. 9. 09:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiam két hete volt egy éves.

A reggelije 260-280 ml tápszer - nagyon szereti hála istennek - és hozzá pár falat péksütemény, kis szendvics - amit az első írt, vagy vajkrémes kenyér, azt nagyon szereti. A kisfiam későn kel, reggel 8-kor, tízórait soha nem kér, hiába próbálom, belakik reggel a hosszú éjszaka után :-)

Ebédre szintén azt eszi, amit mi, kivéve, hogy ha valami erősen savas van ebédre, vagy tegnapi maradék, mert én azt nem adom oda neki. Ilyenkor gyorsan feldobok neki egy kis zöldségkeveréket főni, negyed óra alatt szinte ott a főzeléke. De vészhelyzetre van itthon pl. üveges is, mert én halat nem nagyon főzök. Tehát amennyi ételt kér, és mellé egy joghurt, krémtúró, puding, mikor mi van itthon, de tejtermék biztosan.

Uzsonnája gyümölcs keksszel, vagy tejberizs gyümölccsel. De a gyümölcs biztos.

Napközben is szoktam neki gyümölcsöt kockázni, letenni egy fürt szőlőt, amennyit kér annyit mindig eszeget. Nekem ez a módszer nagyon bejött, így nem az van, hogy egyszer leteszem elé és habzsol, hanem tudja, hogy mindig van előtte valami apróság.

Eszik még nap közben kekszet, kukót, mikor mihez van kedve.

A vacsorája tápszer még mindig, 280 ml kábé, hiába próbálom kiváltani a vacsorához sajnos nagyon ragaszkodik.

2011. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!