Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány dl tehéntejet ihat...

Hány dl tehéntejet ihat naponta egy 2 éves gyerek?

Figyelt kérdés
2 múlt a kisfiam és kb. egy litert iszik naponta. Ez soknak számít? Az emésztőrendszerre és a vesére is ártalmas 3évesnél fiatalabb gyerekeknél, csak azt nem tudom mennyi a maximum, amit ihat tejből. 2.8%os magyar tejet kap, nagyon szereti.Mivel tudnám helyettesíteni,ami úgyanúgy ízlene neki, ha ez az 1l mennyiség sok?
2011. aug. 1. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

2 évesen a lányom reggel-délben és este is ivott 2-2-2 dl-t, de este inkább többet, szóval nála is megvolt naponta olyan 6-7 dl.


Mostmár 2,5 múlt, jó pár hónapja csak reggel és este kap 2,5 dl- 2,5 dl-t, tehát fél litert naponta. Ja, és mi kezdetek óta (mi felnőttek is, és ő is!) csak 1,5%-ost iszunk. Nem hinném, hogy baja lesz napi 1 liter tejtől :))


Bár később (a savasodás miatt, ami állítólag már a kisgyerekeket is érinti) kérik mérsékelni a tejfogyasztást, napi 2x-i adagra.

2011. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még annyi, hogy a déli tejet azért is hagytuk el 2 évesen, mert az istennek nem akart enni, a tej eltelíti ugyanis. Most is ez van, reggel iszik 2,5 dl-t, tízórai és más reggeli nem igen csúszik le neki ,csak ebédel!!
2011. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy sok lenne.Az én kislányom 16hónapos ő is 2.8-as magyar tejet kap,csak én felforralom neki.Ő este lefekvés előtt iszik kb.2dl-t,hajnalban egyszer kel akkor is kb. 2dl-t és reggel mikor felkel akkor is.Összesen olyan 6dl köröl iszik.Én a helyedben nem adnék mást neki,ha szereti és nincs baja tőle.
2011. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
14.31-es köszi a liknket, nem semmi!
2011. aug. 1. 19:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze a többieknek is köszönöm, a 14.45-nek főleg :)
2011. aug. 1. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:
14.45 vagyok.bocsi,csak megjelöltem a kérdést,mert nem volt időm elolvasni,de mindenképp el szerettem volna.
2011. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, köszi, hogy nem hurrogtál le a cikk miatt, te vagy az első ezen az oldalon... (linket küldő vagyok)
2011. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Találkoztam ma a védőnőnkkel és napi max. 0.5litert mondott, annál többet nem szabad, mert kicsinálja a kis pociját a tej.

Aki a linket küldte: Nem vagyok az a lehurrogós típus, van ezen az oldalon elég tahó.

Szép napot!

2011. aug. 2. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!