Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan egyik tápszert...

3 hónaposan egyik tápszert sem, anyatejet sem fogadja el, ilyenkor mit szoktak ajánlani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Hogy érted? Egyáltalán nem akar enni a baba vagy...?
2011. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fiamnál ez 4 hónaposan kezdődött. :( Cserélj cumisüvegen cumit, próbálhatod kanálból, pohárból etetni, ízesített (pl. banános) tápszert, babaszékbe "ültetve", más személyek (tőlük hátha elfogadja), hidegen v. melegen.

+ elkezdeném 1 hónap múlva a hozzátáplálást.

2011. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nem fogadja el az anyatejet?

Az én kisfiam is csinálta kb ennyi idősen. De csak pár napig tartott. Valamiért nem izlett neki a tejem, de mondjuk ő a tápszert elfogadta addig. Akkor kezdtem fogamzásgátlót szedni ( azt a fajtát amit szoptatás mellett lehet szedni, nem jut eszembe a neve), szerintem az zavarhatott be. Aztán abba is hagytam a szedését, mert véreztem tőle. Utána többet nem volt ilyen gond.

Szóval Veled nincs valami hasonló szitu? Nem lehet, hogy meg fog jönni?

A tápszer meg lehet, hogy azért nem izlik a babádnak, mert az keserűbb mint az anyatej.

2011. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már ez az 6. féle tápszer. Eszik valamennyit utánna meg csak nyalogatja a cumit. Ezt olyan 2 hete csinálja, de egyre rosszabb. De kb. ezóta kezdet nyálzani és duzzadt az ínye, nem tudom van-e összefüggés.
2011. szept. 8. 20:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ezt 2-3 hónaposan. Tápszert váltottunk és cumisüveget (addig aventesből evett, már amennyit evett, mam-ra cseréltük, abból evett valamiért) Plusz nekem akkor kiderült, hogy húgyúti fertőzése volt, mert a doki kivizsgálást javasolt, amiért étvágytalan volt. De ez csak a mi esetünkben volt így. Esetleg próbálj Te is másik cumisüveget...hátha
2011. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Szegénynek mocorog a foga, gondolom fáj neki az ínye. Vegyél rá valamilyen fogzásra való fájdalomcsillapító gélt. Van akinek a borostyánlánc használt. Van akinek a homeopátia. Szegény babó! Akkor adj neki sűrűbben enni, ha úgy látod éhes. Éjjel is többször ébred?
2011. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg ha tényleg a foga, nem a tápszerrel van baj, vagy az anyatejjel. Kérdezd meg a dokit, vagy a védőnőt, hogy tényleg a foga-e, ami miatt nem eszik, nézzék meg az ínyét és adjanak tanácsot!
2011. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szájpenész? Vizsgáld meg az ínyét, szája belső részét, nem látsz-e valami elváltozást rajta.
2011. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

21:58-as: Milyen tünetei voltak a húgyúti fertőzésnek? Én is viszem majd orvoshoz, de a héten szabin volt.

22:11-es: Éjszaka alszik. 21-8-ig

Már váltottam tápszert, cumisüveget is többet próbáltam már.

22:22-es Nem látok zájpenész sehol, megnéztem.

2011. szept. 9. 11:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem a tápszerrel van a baja, hanem étvágytalan. Tutira fogzik.

A húgyúti fertőzésnek babakorban a legkevésbé specifikusak a tünetei (15 hónap alatt 6-szor volt a lányomnak), de ahogy közelít a fertőzés a veséhez, egyre inkább megjelenik a láz. Ezt nem kéne megvárni, mert a vese hegesen gyógyul, a gyulladt rész nem működik többé.

De az étvágytalanságnek ezer oka lehet, nálatok valszleg a fogzás. Ha mégis húgyúti lenne, a pisiből azonnal kiderül. Vidd le holnap tanácsadásra.

2011. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!