Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babáknál miért...

A tápszeres babáknál miért lehet hamarabb elkezdeni a hozzátáplálást, min az anyatejeseknél? Nem értem! Ha a tápszer az anyatejjel egyenértékű, akkor miért jobb, ha már 4 hónaposan kap egyebet is, míg kizárólag az anyatejet kaphatja 6 hónapig is.

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan szoptattam, de ha tápszeres lett volna a babám, akkor is megvártam volna a 6 hónapot. Valamiért ez így elterjedt, hogy a tápis babáknál hamarabb lehet elkezdeni. Szerintem ez hülyeség, az emésztőrendszer ugyanúgy egyformán fejlődik, független attól, hogy szopós vagy tápis a baba.
2010. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bárki bármit mond, a tápszer sose egyenértékű az anatejjel. Egyébként, nekem mind a kettő szopizott,de a tej néha nem tart 6 hónapot, néha jó ha 3 -4 hónapig elég a babának és muszáj kiegészíteni pürékkel. tapasztalat.
2010. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak arról lenne szó, hogy a tápszer drága? Egyéb okot én se találok rá...
2010. jan. 11. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a tápszert vmivel nehezebb megemészteni, mint az anyatejet. Mivel a tápszert nehezebben emészti meg a kicsi gyomra, ezért jobban felvan készülve arra, hogy mást is kapjon.
2010. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tápszer jobban felkészíti az emésztőrendszerét, érettebb már 4 hónaposan, mint az anyatejes babáknak. És remélem, nem provokáló kérdésnek szánta ezt egy szoptatós anyuka.
2010. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem provokálás, az én nagyobb fiam is "tápos" volt.Csak ha belegondolunk, hogy elvileg ugyanolyannak mondják, nem értem, mi a különbség...
2010. jan. 11. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Tápanyag és vitamin összetevőiben hasonlít a tápszer az anyatejhez. Legalábbis a gyártók igyekeznek hasonlót csinálni.
2010. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt lehet, hogy tápszerrel is kivárja valaki a 6 hónapos kort?
2010. jan. 11. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Az anyatejben sokkal több minden van, mint a tápszerben, azt nehéz pótolni, ezért kell egyéb is a babának. Meg azt is olvastam, hogy a tápszeres babák vastartalékai előbb kiürülnek, mint az anyatejesé, mert a széklettel jobban távozik.
2010. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, meg az anyatejből -bár kevesebb benne a vas- jobban be tud épülni a baba szervezetébe, könnyebben felszívódik. Köszi a választ!
2010. aug. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!