Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 Hónapos oltás tényleg a...

A 15 Hónapos oltás tényleg a legdurvább? Nagyon megviseli a babákat?

Figyelt kérdés
mi a teendö?
2011. júl. 7. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam egyiknél sem.
2011. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is így hallottam, rettegtem is tőle, ehhez képest a fiamon semmi mellékhatás nem jelentkezett! Ugyanúgy, mint egyik oltásnál sem.

Nekem azt mondta egyébként a védőnő, hogy ha felmerül a gyanú, hogy valami betegség kerülgeti a gyereket (picit náthás, köhög, tüsszög), akkor inkább toljuk el egy héttel az oltást, mert nagyobb az esélye, hogy ledönti a szervezetét az oltóanyag, ha betegeskedik.

2011. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nallunk semmi gond nem volt pedig 3-at kapott egyszerre. Ha jol emlekszem 2-ot egyik combjaba es 1-et a masik combjaba. Egyszere kapta az agyhartyagyuladas, az MMR(mumsz, rubella...) es harmadiknak a Pneumococcal-t. % napra ra picit lazas volt. Capott nurofent delutan meg egy dozist este es semmi gond nem volt pedig azert 3 oltas egyszerre nem semmi. :)
2011. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

11:20-as vagyok bocsi elirtam mert sietek. :) Nem

"% napra ra picit lazas volt" hanem "5 napra ra picit lazas volt". Bocsi

2011. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En is fel voltam keszulve mindenre, mert hallotam hogy vkinek a babajan minden kijott ami lehetseges, laz, kiutes meg minden. Raadasul nalunk egyszerre 4 oltast kapnak (Spanyolorszagban elunk) ket combi, ket kar. Szoval mondta a vedono is, hogy sokminden elkepzelheto, mert elegge megviseli a szervezetuket ez a sokminden egyszerre. Ehhez kepest osszesen egyszer volt masnap 37.5 a hoemelkedese, es ennyi. Pedig meg ra egy hetre is vartam a kiuteseket, mert a vedono kulon szolt hogy kb ennyi ido mulva lesz csupa kiutes... hat ugylatszik nem mindenkinel vannak ezek az altalanos tunetek.
2011. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk annál az oltásnál volt csak mellékhatás.az oltás után 6 nappal hőemelkedés,majd 3 napig láz,2 nap hőemelkedés,pár pötty.de a kisfiam ugyanúgy játszott,evett,aludt,nem viselte meg különösebben.
2011. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
itt a negatív példa: 10 nappal az oltás után 38.9 fokos láza volt (a popsiban mérendő -0,5-öt már levontam). Sem lázcsillapító, sem hűtőfürdő, sem borogatás nem csillapított a lázán.
2011. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is csak negatív példák lehetünk. Soha egy oltástól nem volt semmi gond. De ettől... Nem megijeszteni akarlak. Nekünk halmozódott. :) 6 foga jött egyszerre, így kapta meg a 15 hónapos 2db oltást. Az első napokban nem volt semmi gond, egy picit nyűgösebb és aluszékonyabb volt a 3. nap. De a 8. naptól kezdve 2 hétig készen voltunk. Volt láz (néha 40fok), taknyosság (nem győztük szívni az orrát), nyűgösség, kiütés a rubeola miatt, aztán megint kiütés a kanyaró miatt, de a hab a tortán az étvágytalanság volt, mert a kanyaró oltás miatt az egész torka egy merő hólyag lett. Volt olyan nap, hogy csak reggel és este evett meg 1-1 adag tápszert, napközben egy falat étel nem ment le a torkán és inni sem akart. 2 hét kellett, mire annyira rendbe jött, hogy már ha nem is a teljes adagját, de minden étkezésnél evett.
2011. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14:26os vagyok.

Kívánom, hogy gond nélkül ússzátok meg az oltást. :D

Erősítsd magadban azt, hogy erős, egészséges gyermeked van, mindent legyűr.

Mi most a 18 hónaposra készülünk. Remélem, az nem ilyen rémálom lesz.

2011. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, még csak most2 honapos a fiam, csak megijedtem, mert az elsö oltásánál a prevenál allergiát okozott, az összes többinél nem volt gond még höemelkedés se.
2011. júl. 7. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!