Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes a kis fülbevalój...

Mikor érdemes a kis fülbevalóját majd belelövetni a kicsinek?

Figyelt kérdés
Ti mikor tetettétek bele a fülébe,Várjam meg a 6 hetet?
2009. ápr. 21. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Ha a kórházban nem vállalják, szerintem várd meg a 6 hetet, mi is 6 hetesen lövettük ki a kislányom fülét, nem volt semmi baj, szinte észre sem vette, mire kijöttünk a kozmetikustól már nevetett, nem gyulladt be a füle, én 3 hét után cseréltem ki arany fülbevalóra.


Minél kisebb annál kevésbé viseli meg, szóval sztm 6 hét és 2 hó közt csináltassátok meg.


7 hós kislány anyukája

2009. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én még a kórházban berakattam a lányaimnak. Nem volt vele sosem gond.
2009. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Én ilyen pici korban nem rakatnék. Én mindkét lányommal megvártam, amíg ő kérte (úgy 3 éves korukban). Miért kellene "szenvedtetni", amikor még azt sem tudják, hogy miről van szó? Arról nem beszélve, hogy amíg pici, könnyen ki is kaphatja a füléből.
2009. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Erre a kérdésre úgysem kapsz érdemleges választ itt.mindenkinek más a véleménye erről,neked kell eldöntened mikor akarod berakatni.Én akkor rakattam be mindkét lányomnak amikor hazajöttünk a kórházból és először találkoztunk a gyerekorvossal.Ha már bent betették volna akkor ott berakatom,de nálunk nem tettek be olyat amit vittünk csak amit ők eladhattak.Az én véleményem jobb minél kisebb korban.Másnak meg más a véleménye erről.Nekem lőttek is be,szúrtak is,egyik sem fáj jobban vagy kevésbé.Ez a fájdalom szerintem semmi.Az orvos szerint a picik főleg az újszülöttek fel sem veszik.Nem is volt gondunk vele szerencsére.Én szúrattam mindkettőnek.Nagyobb babánál el tudom képzelni,hogy esetleg piszkálja amíg megszokja.
2009. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hetesen rakattuk be, sose piszkálta a fülbevalót, nem akadt bele, nem akarta kivenni,nem volt sose probléma a vele.


A védőnőnk is, a kozmetikus is azt javasolta, minél korábban tetessük be, mert minél kisebb annál kevésbé veszi fel a fájdalmat, és hamar elfelejti.


A múltkor volt a tv2-n a babavilágban ez a kérdés, és ott is azt mondták hozzáértők, hogy picikorban érdemes belövetni, egy anyuka is megszólalt, aki elmondta, hgoy a nagyobbik lányának 2 évesen rakatták be, és nagyon megviselte, a kicsinek pár hetesen és észre sem vette, ott lőtték be neki élő adásba, mégcsak nem is sírt.

2009. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy kb 2 honapos korára porcosodik be a füle, addig nem annyira érzékeny. Mi 3 hetesen szurattuk ki neki, az anyosom volt bennt vele. Sírt mikor szurták, de rá 5 percre már aludt is. Semmi gond nem volt vele. A nagyobbiknak 2 évesen lövettem ki, ö is csak addig sírt mig belötték a fülbevalot, utána csend. Nekem mind a 2 modszer, és idö jó volt. Ez sztem csa azon mulik, hogyy te mikor készülsz fel rá. Sztem mi jobban félünk töle, és jobban fáj nekünk, mint nekik.
2009. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy minél kisebb, annál jobb. Az én kislányomnak a kórházban szúrták ki, rögtön a saját fülbevalóját rakták bele. Úgy hozta vissza a nővérke, hogy aludt. :o) Azért javasolják minél hamarabb, mert akkor úgy szokik hozzá, hogy az ott van, mintha egy "testrésze" lenne, és nem fogja piszkálni, kitépni vagy ilyesmi. Én ezt olvastam.

Remélem tudtam segíteni :o)

2009. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minnél kisebb annál jobb, mert nem emlékszik rá. Én 4,5 hónaposan csináltattam, de 5 perc után már nem is emlékezet rá.
2009. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!