Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogzás járhat lázzal?

A fogzás járhat lázzal?

Figyelt kérdés
Két napja hőemelkedése van a 7 és fél hónapos lányomnak. Tegnap reggelre egy, ma reggelre kettő(!) fogacskája bújt ki. Éjszaka 38 fokos láza volt. Ő a harmadik gyerekem, de egyikkel sem volt ilyen problémánk. Vigyem orvoshoz?
2011. szept. 9. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Igen, a fogzás okozhat hőemelkedést, és lázat is.A pici idegen anyagként kezeli a fogat, védekezik ellene lázzal.Lányom nem lázasodott be ugyan, de 100 %, hogy attól volt.Ráadásul egyszerre 2 fog! Ha nincs más tünet, lázcsillapító, és szerintem felesleges orvoshoz vinned.Fogzás okozhat még hasmenést, sőt, orrfolyást is.Ezeket nekem elmondta a védőnő.
2011. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nittababy ***** válasza:
persze hogy járhat!!
2011. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Maga a fogzás lázzal nem jár, a láznak biztos hogy más oka van.


De a fogzás legyengítheti az immunrendszert így elkaphat könnyebben bármit.


és fordítva is a láztol érzékenyebb az iny könnyebben áttöri a fog. (pl sok ember ha lázas, fogmosáskor állandóan vérzik az inye)

2011. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A pici idegen anyagként kezeli a fogat"

ez veri a baromság listát


hogy fogadná idegen anyagként? az a szájában van már mikor a csontok elkezdenek kialakulni magzat korban. nem most került oda.

2011. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a fogzástól volt.Ha belázasodik, akkor jobban megviseli, de hamarabb áttöri az ínyét.Szerintem nem beteg!Nekünk a védőnő mondta, hogy fogzás okozhat lázat, kb. 20 év tapasztalatával, és szintén 3 gyerekes anyuka.Én elhittem neki..
2011. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Veri a baromság listát?? Ezt nem én mondtam, csak idéztem nálam okosabbakat ( gyerekorvos, védőnő ) De szerinted ők is biztosan hülyék!!Gratulálok, hogy felülbírálod az egészségügyi dolgozókat laikus anyukaként.Igen, a fogcsíra már magzati korban megvan, de amikor áttöri, akkor számára idegen anyag!Nem érdekel, mit gondolsz, és az a baromság, ha idézgetünk mások szavaiból.
2011. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a fogzás nem járhat lázzal ott valami más gond van.Max 37,5 lehet ilyen esetben vidd orvoshoz.
2011. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogzas azert jarhat lazzal/hoemelkedessel mert az immunrendszerunk ha gyuladast erzekel akkor lazzal/hoemelkedessel reagal ra. Ha barmi gyuladas van a szervezetunkbe a testunk eloszor lazzal probalja elpusztitani a gyuladast okozo bakteriumokat. Felheviti a testet, hogy a korokozok elpusztuljanak. Amikor a fog kezdi attorni az inyt bizony nagyon csunyan begyuladhat. A szervezetunk ezt a gyuladast egybol erzekeli, korokozonak gondolja es lazzal reagal ra. Nem minden gyerkocnel gyulad be az iny es ezert nem minden gyerkoc lesz lazas.

Viszont ha a laz huzamosabb ideig tart akkor ahogy mar elottem irta valaki korokozo jutott be a szervezetunkbe a megnyilt foginy miatt. Ha a laz nem csokken a fog attorese utan akkor mindenkeppen orvos. Tenleg konnyebben elkap valamit a gyerek amikor fogzik mert a foginye egy nyilt sebhez hasonlit es a kis kezevel sokmindent bevisz a szajaba.

2011. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!