Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már úgy unom a folytonos...

Már úgy unom a folytonos összehasonlítást, Ti mit mondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban van egy 3 nappal idősebb baba mint az én kincsem.Az egész rokonság folyton összehasonlítja őket.

Nincs lemaradva a kisfiam,sőőőőt nagyon is ügyes,jól fejlett baba,mégis mindig a következőket hallom:

Nóri már megy ha fogják a kezét,Ti még nem?

Hogy-hogy még nem ül,Nóri már ül?

Miért fél a zajoktól,Nóri nem fél?

sorolhatnám

Annyira elegem van már,eddig türelmesen válaszolgattam de a mindennapos kérdésektől tele van a hócipőm.Senkit nem szeretnék megbántani,de nem akarom ezt tovább hallani.

Ti jártatok már így?Hogy "szoktattátok" le a rokonságot a h.... kérdéseikről?


2011. szept. 9. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez pedig hozzá kell szoknod. Elmenekülni, elzárkózni nem tudsz és értelme sincs.

Könnyedén próbáld visszadobni a labdát! Miért nem emeled ki a te kisfiad pozitívumait? Ha hasonlítgatják (főőőleg egy kislányhoz), mondd, hogy ok, a kislány ezt tudja, de az enyém meg ebben ügyes! ha mindig próbálsz menekülni, persze, hogy "rád szállnak"!

2011. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem finoman közöld, hogy nem szeretnéd hallani ezeket a kérdéseket, mert zavar téged, ezt értsék meg. Nóri ügyes, okos, fejlődik a maga ütemében, ha mondani akarod mit tud, akkor majd mondani fogod. Mást szerintem nem nagyon tehetsz, hajrá, remélem valamelyest értenek is a dologból. Az a nehezebb, ha nem. :)

Szerencsére nekünk ilyen gond nincs, unokatesó 14 hónapos lány, eddig egyszer találkoztunk vele, férjem testvéréé, de nem tartjuk vele a kapcsolatot, nagymamánál futottunk véletlenül össze. Elég tahó tesója van. No meg a leányzónkra eleve sokszor mondja a doki néni milyen szépen fejlődik, ennyi nekünk elég. :)

2011. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát elhiszem, hogy zavar. Én megmondanám, hogy ő nem Nóri, és nincs lemaradva semmiről.
2011. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Neked nem fiad van véletlenül? Mert mi 3-an vagyunk testvérek és nálunk is mondta anya h a fiú tesóm volt a leglalasabb, leglustább, de ő sem volt lemaradva csak mi mindent gyorsabban csináltunk, mint ő. Szóval ha fiad van ez tök normális, ha meg lányod, tul. akkor is, mert egy lány miért ne lehetne lustább, mint egy másik lány? Mondd meg a rokonságnak h leszarod Nórit :D
2011. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Hmm kemény dió....de szerintem ne hagyd magad. Próbáld meg szép szóval elmondani, hogy neked ez rosszul esik. Ha nem megy szép szóval, hát vágj oda keményebb szavakat. Ne törődj azzal, hogy megbántod az illetőt....a Te érzéseidet se veszik figyelembe.
2011. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
ja látom, fiú, bocsi :)
2011. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Ez elég borzasztó. Nem is értem, hogy nincs valakiben ennyi empátia, hogy érezze, ez milyen rosszul tud esni.

Nagyon sokan esnek ebbe a hibába. Nálunk a játszótéri anyukák fényezték magukat, gyerekeiket -tisztelet a kivételnek! - mert az enyéim elég későn kezdtek ülni, és járni.

Szerintem is, engedd el a füled mellett, hátha abbahagyják. Vagy, ha jó viszonyban vagytok, esetleg elmondhatod, ez milyen rosszul esik, ráadásul a gyerekek nagyon sok mindent megértenek.

És nagyon meg lehet utálni a bezzeg gyereket, szegényt.

2011. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy rosszul esik. Sajnos vannak ilyen erzeketlen emberek. De hidd el en szinte biztos vagyok benne, hogyha beszelnel a masik baba anyukajaval ovele ugyan ezt csinaljak. Nalla meg a ti babatokat Istenitik es Nori van lemaradva. :) Sajnos ezek ilyen emberek. :(
2011. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Még testvéreket sem lehet az alapján, hogy mennyire érettek bizonyos korban. Minden gyerek önálló személyiség.
2011. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm kislánya 4 nappal fiatalabb a fiamnál. 7,5 hónaposak. Nekem a fiam már második baba, úgyhogy tudom, hogy semmi értelme a hasonlítgatásnak és őszintén nem is érdekel, kinek hogyan mit csinál a babája. Nekem is folyton mondja az anyós, hogy ja Angyalka már hogy áll meg lépeget, Barnus meg még nem???? Én ilyenkor csak annyit mondok kerek vigyorral a számon, hogy jaj Angyalka nagyon ügyes. Ezt eljátszottam egy párszor a fiamról egy szót sem szóltam, hogy ő áll-e vagy sem és azóta senki nem hasonlítgatja, nem kérdezgetnek, én meg nem mondom. Ha úgy kérdezik, hogy miket tud már akkor természetesen válaszolok, de nem állok le vitázni, kérkedni, hogy igen Barna már felül és mászik, mint a villám, de Angyalka meg még nem.

Nekem ez bevált!

2011. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!