Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érted el, hogy a gyereked...

Hogy érted el, hogy a gyereked nélküled is el tudjon aludni?

Figyelt kérdés

Az én lányom 13 hónapos, és nem tud egyedül elaludni, sír utánam. Igényli, hogy ott üljek mellette. Nem én szoktattam rá, mindig is igényelte, de most már úgy érzem lassan le kéne erről szokni. (nem kell ringatni, saját ágyban alszik, ennyiből jó)

Aki szerint még nyugodtan várhatok vele, ok, de akkor is érdekel ki hogy oldotta meg anno.


2011. szept. 9. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én addig, míg igényelték, bizony mellettük maradtam. Azt a néhány percet, akár fél órát sosem sajnáltam. pedig volt, hogy még mellé is kellett feküdni az egyiknek :)

Aztán ők maguktól mondták, hogy kimehetek, ha akarok, egyedül is el tudnak aludni... akkor voltak kb. 3-4 évesek.

2011. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én másfél éves lánykám is igényli még. Este "összebújunk",max 20perc és már alszik is. Utána beteszem a saját ágyába.
2011. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kislányom 14 hónapos múlt, még a mai napig atatjuk párommal felváltva.. én délben mindennap, este pedig vagy apa, vagy anya..

le kell feküdjünk mellé, átöleli az arcunk, nyakunk..

egyedül sosem aludt el, nem is számítunk rá, hogy egyhamar meg fog történni..

mi nem erôltetjük.. majd ha Ô felkészült rá, észre fogjuk venni..

mivel kislányod is sír utánad, így ô sem kész 'ra, hogy egyedül maradjon.. viszont ahogy írod, saját ágyában alszik, már az is valami.. a mi lányunk még mindig felsír éjszaka, és magunkhoz vesszüka nagyágyba (megjegyzem, nekünk ez nem nyûg)..

szerintem, ha teheted, akkor maradj vele, amíg igényli..

hamar elszállnak ezek a baba évek, élvezd, hogy csak téged akar, addig, amíg majd nem gyôz lerázni, mert már ciki, hogy anyun lóg ;-)

2011. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 14 hónapos és eddig saját magától aludt el, de valamiért mostanában csak az ágyunkba alszik el de közel 10 perc alatt! Ha igényli elaltatjuk olyan jó érzés mikor ott van közöttünk!:)
2011. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is altattam 3 éves korig, akkor már elég érett, hogy megértse,egyedül aludjon el. Előtte a szakkönyvek sem javasolják, erőszakkal nem szabad.
2011. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én másfél éves lánykám is igényli még. Este "összebújunk",max 20perc és már alszik is. Utána beteszem a saját ágyába.


Szerinted ez a válasz félig hasznos.


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:53



ez az anyuka a számból vette ki a szót.

nálunk is így van le sem írom

szintén 1,5 éves kislány anyukája :)

2011. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van,fiam 20 hós de már lassan 2-3 hónapja,hogy úgy alszik el,mellette kell ülnöm.

Előtte nem volt baj,beraktam az ágyába,kicsit még fészkelődött de aztán elaludt szépen.

Aztán 2-3 hónapja nem hajlandó elaludni egyedül.Én sem tudom miért van ez.

Gondoltam arra is,hogy mivel lehúzzuk neki éjszakára redőnyt(reggel oda süt a nap),sötét van a szobájába és fél.Pedig mindig lehúztuk neki a redőnyt,nem volt gond ebből......

Nappal sincsen gond az alvással,szépen bemászik az ágyába és alszik,de este.......

2011. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem kell leszoktatni róla, mivel kb. 2 éves korától úgy is minden este esti mese, addig meg teljesen jó az eredmény amit már elértetek.
2011. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt,mellé kellett feküdnöm és a fülem birizgálta.először erről szoktattam le,akkor elég volt,ha a kezemet fogta.most 21 hónapos,kb 2 hónapja egyik napról a másikra letettem és egyedül elaludt.délben nagyon könnyen,este van,mikor be kell mennem megölelni,megpuszilni.édes,mert hallom,hogy dumál a nyuszijainak,aztán szépen elcsendesedik.és azóta az éjszakákat is végigalussza és jól is alszik.
2011. szept. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!