Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni a bilire...

Mikor kell elkezdeni a bilire ültetést? és milyen jól bevált módszerek vannak?

Figyelt kérdés
A kisfiunk elmúlt 1 éves, nagyon mozgékony gyerek és nem sikerült eddig a bilin tartani, mert nem szeret egy helyben ülni. Igaz csak párszor próbáltam, nem szeretném megutáltatni sem vele a bilit és a bilizést.
2009. ápr. 22. 06:39
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom 1.5 2 éves korban érik el azt a szint fejlődésben, hogy el lehet kezdeni a bilire ültetést.
2009. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
1 évesen még szerintem nagyon korai. Ilyen idősen még nem tudják szabályozni a záróizmokat, emiatt nem is lesz sikerélményük. Bőven elég 1,5-2 éves kor között kezdeni, addigra már sokat fejlődik az idegrendszere, így az önszabályzás is.
2009. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedve lepontozó! nem tudom, hogy mivel nem értettél egyet, de szerintem nézz utána a dolgoknak! "Az első életév vége felé már felmerül a szobatisztaság kérdése, legalábbis az étkezésekhez képest kiszámíthatóvá válik a székletürítés, amit kihasználva megtaníthatjuk a picit a bilizésre. Ekkor azonban még csak a szülő irányítja a folyamatot tudatosan és az eredmény ellentmondásos, a szakemberek ezért vitatják a módszert.


Érdemesebb megvárni a gyermek érettségét, amikor kezd felfigyelni a székletére, vizeletére, megszagolja, beszél róla, zavarja. Viselkedésében megjelenik a nagyok utánzása, az ajándékozósdi, játékszerei között kedvencek az összedughatósak. Megtanulja, hogy mindennek helye van. Mindez pedig hozzásegíti ahhoz, hogy felismerje, a székletnek a biliben a helye, "oda kell beletenni", normális, hogy utána eltávolítjuk és eltűnik. Az utánzás pedig az önállóság élményét kínálja nekik. Az akaratlagossággal jár az is, hogy megtanulják visszatartani a székletet, ami fontos, de kedvezőtlen esetben a dac eszközévé válhat.


A legtöbb gyermek 18-24 hónapos korában válik éretté a szobatisztaságra. Megtanul szólni, ha bilire kell ülnie, és akarja, hogy megszabaduljon a pelenkába ment széklet, vizelet okozta kellemetlenségtől. A két testnyílás akaratlagos mozgatásának elsajátítása tulajdonképpen egy nagyon természetes fejlődési lépés, épp ezért fontos, hogy lehetőleg ne rontsuk el, mert sajnos képesek vagyunk rá." Tehát ha lehet először olvass utána és csak azután pontozgass!!!!

2009. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amúgy én sem gondoltam, hogy el lennék késve, de gondoltam megkérdem, mert mint szokás az ismeretségi körben látok anyukákat akik már akkor elkezdték bilire szoktatni a csemetét, mikor még alig tudott ülni.

Nekem a válaszok kielégítőek voltak, én sem tudom ki pontoz le, valószínű azok akik másképp csinálják :-O

2009. ápr. 22. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!