Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 200 ezerből meg lehet élni...

200 ezerből meg lehet élni 3an? Anya, apa, kisbaba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Párom keresete 120 ezer ft, a rezsink kb ebből 80-100 ezer.

Marad a tgyásom családi pótlék meg majd a gyedem, ami reményeim szerint maximum lesz,

így kb majd 80 ezer körül kapok az államtól havonta


Ez kb 200 ezer.amiből 100 a rezsi


elég szerintetek?

persze nem felnevelni, henem kb a 2 éves koráig, aztán újra dolgoznék:))


Ti mennyiből éltek meg?


tudom sokan vannak akik össz vissz a gyesből vagy nem is tudom milyen pénzekből élnek, de azért egy normális családi életet, normális körülményekekt meg lehet teremteni a babának, ha már megszületett?

mennyit kötötök a babára kb 2 éves koráig havonta?pelus?gyógyszer esetleg, rucik, meg ami kell


persze a kelngye már meg lesz, babakocsi, szoba, minden, de utánna?


köszike, csak kíváncsi vagyok!


eddíg kettőnknek kb 140 elég szokott lenni rezsivel, havi nagybevásárlással, tanakolással mindennel:))


2009. ápr. 22. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy meg lehet ennyiből élni. Van, akinek ennyi sem jön össze, mégis valahogy elvannak. Az anyák jobbak, mint a hivatásos pénzügyminiszter, jó beosztással ki fogtok tudni jönni. Nálunk általában 350 ezer körül van a havi bevétel, ebből élünk 6-an (4 gyerekkel).
2009. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor jó!tudom, sajnos sokan ebből jóval kevesebben élnek, de nem szeretném ha vagy mi vagy a babánk nélkülözne, szeretnék csak a babával foglalkozni, és nem azon agyalni, hogy holnap mit eszünk:))
2009. ápr. 22. 08:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És a rezsi ebből kb. 100 ezer, szerencsére kölcsöntörlesztésünk nincs. Figyelem az akciókat és akkor veszem meg a szükséges dolgokat, ha éppen olcsóbb. Ruhár is ki tudsz fogni olcsón, nem minden esetben fontos, hogy a többezer forintos bababolti ruhában legyen a pici, hiszen 1-2 hónapig jó rá a drága holmi is.. Szerencsére eddig gyógyszerre nem költöttem, max 1000 Ft-ot, mert eddig egyszer se volt beteg a kislányom, pedig már 8 hónapos. Szoptatok, így a tápszerre se kellett kiadni pénzt, a szilárd ételeket meg általában én csinálom neki.
2009. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hál istennek hitelünk nekünk sincs:))
2009. ápr. 22. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 vagyunk 170ft-ra.Ebből kb 120ft a kiadás ház hitellel és nem devizás!
2009. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk most lett drágább az élet, hogy elkezdtük a hozzátáplálást, bébiételek, tejpép, babavíz, babayoghurt stb.előtte anyatejes volt azzal sokat lehet spórolni, ha nem kell tápszer. Meg most kell venni, sport babakocsit, autósülést, etetőszéket, ezek megdobják a kiadásokat. JA és én adattam be nem kötelező védőoltásokat, némelyiknek húzos az ára, pl rota 2*17 e. Ft.

Mi 250 e-ből élünk van hitelünk is és még spórolni is tudunk. Reméljünk így is marad.

2009. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy hogyan csináljátok:

azt írod, hogy ketten kb 140e-t költötök rezsivel, tankolással, bevásárlással, etc.

Ebből rezsi 80-100e.

Hogyan telik ki a maradék 40-60e-ből?

Szeretnék én is spórolósan élni, de nem megy!


Amúgy a fenti számítások alapján havi 60e marad a babára. Az bőven elég lesz, azt még én is be tudnám osztani :)))

2009. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én havi 100-ból élek meg a fiammal.
2009. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A férjem munkanélküli kap 61000-et, azt is csak május és június hónapban, utánna kb.35000-et.

A gyedemmel és a családival most összesen 160000-ből élünk négyen.( van egy 1 éves és egy 13 éves gyermekem.)

Amiből a rezsink+nagybevásárlás: 130000-körül van.

Nagyon össze kell húznunk a derékszíjat, és nem tudom, hogy júliustól ha nem talál munkát akkor hol fogok tudni még jobban összehúzni.

Én ruhákra nem nagyon költök, a pelus 3-4000 havonta.

Persze ha valamelyik megbetegszik akkor borul a költségvetés!

Én már idegileg kezdek felőrlődni! De szerintem a gyerekek nem ihetják meg a levét.

Biztosan meg fogod tudni oldani! Ha van egy biztos munkahely akkor gond nem lehet! Ne aggódj!

2009. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi(3-an) havi 200-250.000 ft-ból élünk meg, abból 120.000 a rezsi a ház és autótörlesztéssel együtt. Szerintem bizonyos keretek között az ember megtudja oldani azt, hogy "jól" kijöjjön anyagilag. Mert éltünk már kevesebből is:(
2009. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!