Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tápláljam kislányomat a...

Hogy tápláljam kislányomat a nyugodt éjszakák érdekében?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, a következőképpen eszik:

reggel 170-200 ml tápszer, délelőtt gyümölcs + keksz vagy zabpehely (190 g), ebéd főzelék (190 g), uzsonna 2 doboz babajoghurt vagy tejpép, vacsora 170-200 ml tápszer. Örülök, ha ezt mind meg is eszi, többet nem tudok bele diktálni (próbáltam a két fogásos vacsorát, vagyis főzelék és tápszer, de csak az egyiket eszi meg), éjszaka viszont felkel 1-szer, de inkább 2-szer és addig nincs nyugalom,míg nem kap enni. Mit lehetne kipróbálni? Megetetem én szívesen, de 7 hónapos koráig átaludta az éjszakákat.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 10. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát egészséges tanácsadáson biztosan tudnak valamit javasolni. Az se biztos, hogy éhes, lehet, más miatt ébred fel. A kicsik és tudnak félni, vagy rosszat álmodni. Az etetés megnyugtatja. Ha csak odaveszitek magatokhoz, nem nyugszik meg, és alszik tovább? Ki kéne próbálni. Ha nem, akkor tényleg éhes. Régen ilyenkor utolsóra tejbegrízt adtak, az elég laktató, de most már nem javasolják a tejet 1 éves korig. Védőnőt kérdezd.
2011. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tanácsadáson a védőnő azt mondta, hogy ha evés után nyugi van és alszik, hát akkor etessem meg. A doktornő javasolta a kétfogásos vacsorát (fürdés előtt ill. után), de ahogy írtam, nem jött be. Amikor felkel, nem etetem rögtön, próbálom megnyugtatni, vízzel kínálni, de öt-tíz perc után ismét jelez, akkor már határozottabban és enni kell. Utána alszik rögtön, nem hiszem, hogy félne. Az esti, éjszakai tápszer a Milupa Jó éjszakát tápszere, gondoltam esetleg ez valóban laktatóbb, de nála úgy néz ki mindegy.

Várok még ötleteket! Köszönöm!

2011. szept. 10. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!