Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás ügy? Tejesen elrontottam...

Alvás ügy? Tejesen elrontottam a 4 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

kislányom 4 hónapos. nappal csak babkocsiban alszik el. minden kaja közt egy fél órát.


este a kiságyában egyáltalán nem alszik el. ha elringatom kézbe és leteszem a kiságyba rögtön felkel és üvölt. Bár meddig ringatom ahogy leér a kis popója fent van.


ha leteszem a nagy ágyba apa helyére nyugodtan alszik észre sem veszi.


aztán jön az éjszaka.

NYugodtan alszik olyan fél 1 ig. akkor elkezdi a lábát vagdalni, forgolódik, csapkodja a kezeit. ilyenkor megetetem /szopik/, és alszik egy fél órát, és megy a kézláb vagdosás. ha szorosan mellém teszem akkor is ezt csinálja.

cumit kiköpi és vizateszem stb.

ha nem teszem vissza a cumit akkor elkezd nyöszörögni, majd sírni!


4-5 között megint megettem, ilyenkor szopi közbe dumálni szokott nekem.de már két napja nem is pelenkázom hajnalba hátha az a baj.


Mit csináljak. Férjem teljesen kiszorult a szobából, mert így egyáltalán nem tud pihenni, és nap mint nap éles késekkel dolgozik.

Igaz én sem pihenek túl sokat.


Estére teljesen elfáradok. kimerülök.


Köszönöm ha tudtok segíteni!


2011. aug. 26. 15:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
van megszokott napirendük. este is. én fürdetem, este fél 8 kor apa felöltözteti. mert ilyenkor tusolok le.
2011. aug. 26. 15:29
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Fektesd le éjszaka,és nem vedd ki akárhogy sír,hanem ülj le mellé egy székre,nyúlj be az ágyba,nyugtatgasd,susogja neki,dugdosd vissza a cumit,és meg fogja szokni.
2011. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam is 4 hónapos és az első 2 hétben velünk aludt, utána jött a kiságyba szoktatás. Elaludt vacsi közben általában, és mikor letettem a saját ágyába akkor felkelt és sírt, ha a mi ágyunkba akkor aludt... Aztán úgy döntöttem, hgoy akkor is én fogok nyerni és a saját ágyában fog aludni. Először a nappali alvásoknál próbáltam az ágyába szoktatni, utána jött az esti. Letettem kajcsi után az ágyába, ha sírt, akkor nem vettem ki, csak ott voltam Vele, simogattam a hátát, homlokát. Úgy egy idő után elaludt, volt hogy 1 órán keresztül is simogatni kellett. Mostanra viszont már napközben is bekéredzkedik az ágyába ha aludni akar, este meg vacsi után leteszem és alszik reggelig. Nagyon fontos, hogy ha nyöszög, és bemész hozzá, akkor ne beszélj hozzá. Cumi vissza, egy kis simi és menj ki a szobából, hogy tanulja meg, hogy egyedül kell elaludnia. A rugdosás nálunk is van, mert mikor reggel felkel akkor átviszem magam mellé ott szopizik és alszik még egy kicsit. Ilyenkor nálunk azt jelzi, hogy menjek arrébb, mert nem fér el :) Ahogy van elég helye, alszik tovább... Jah... és van alvókendője, amit nagyon szeret és mindig azzal alszik el.
2011. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

próbáltam a kiságyat, de torka szakadtából üvöltött, tiszta vörösek voltak már a szemei.


azt elfelejtettem írni, hogy van egy 4 éves, de vele nem volt ilyen gond.

2011. aug. 26. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! ezt én is írhattam volna. Nálunk pontosan ugyanígy telnek a napok. A napirendünk is ugyanez, csak mi már 6 hósak leszünk. Már én is kivagyok. Minden nap egy küzdelem, amikor jön az altatás. Kitartás!
2011. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok... nem baj, ha sír, csak menj oda hozzá és nyugtasd meg, előbb utóbb el fog fáradni és ráfog jönni, hogy ott kell aludnia. Esetleg valami zenélő forgó? Nálunk az is menni szokott altatáskor. Most még áttudod szoktatni, de 1-2 évesen már sokkal nehezebb lesz. Gondolom, hogy nagyon nehéz, de muszáj kibírni és tényleg kitartás és sikerülni fog :) Vagy még azt is kipróbálhatod, hogy ha sír, akkor kiveszed, ahogy megnyugodott (nem aludt még el) visszateszed, és ezt csináljátok amíg el nem alszik az ágyában. De ezt szerintem inkább nappal kezd el...
2011. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

11 hónaposom egy hónapja nem üvölt ha leteszem és kijövök tőle. Az első 10 hónap (kivéve az első 2 hónap, mikor evett-aludt) minden alvása előtt ordított. Eleinte nappal babakocsiba tettem, de mikor már fel tudott ülni akkor felült alvás helyett. Szóval sokáig sírt, de napról napra jobb lett, és mostmár délben ebéd után leteszem, besötétítek, kijövök és pár perc duma után alszik. Este tápszer van (másfél hete, addig szopizott, azon aludt el) megissza, majd leteszem, kijövök és alszik reggelig.

Amikor sírt attól függően hogy, vagy bementem nyugtatni, vagy nem mentem be, és előbb utóbb elaludt.

A sírás nem fáj, baja nem lesz tőle, ő így tud tiltakozni az adott helyzet ellen, míg egy 2-3 éves hisztizik, szavakkal fejezi ki magát. De a majdnem 3 éves kisfiamnak is amit mondunk az van, még ha hisztizik is.

2011. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

akkor sírás lesz, de éjjel is?

így az egész család nem fog aludni ha éjjel is hagyom sírni.

elmenni nem tudnak itthonról, hogy ne legyenek éjszaka itthon.


4 évesemnek is az van amit mondok, ha hisztizik ha nem


az a baj hogy annyira fáradt vagyok, hogy sokszor nincs türelmem. pedig a 4 évesenhez is kell. estére meg teljese n kipurcanok.

2011. aug. 26. 16:11
 9/12 A kérdező kommentje:
azt mondják, hogy a másodikkal könnyebb hát nem.
2011. aug. 26. 16:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először nappal próbáld az ágyába szoktatni, ha pár nap múlva alakul akkor éjjel. Éjjel nem szoktam sírni hagyni, akkor kézben megnyugtatom, majd leteszem, ha kezdi előlről akkor megpróbálom simizni, de nem beszélek hozzá. Megitatom hátha szomjas és ha már lenyugodott, kijövök. Annyi, hogy ilyenkor a nagyobbikom felébred és megy apához aludni, így a kicsivel maradok a kisszobában, becsukom az ajtót, ha nagyon sír a fiúk azért tudjanak aludni. De ez szerencsére nem jellemző. A kicsi jó alvó, a nagy húzósabb volt és az is a mai napig. éjjel ha ébred jön közénk, csak melléfekve alszik el, cumizik. A kicsivel ilyenek nincsenek.
2011. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!