Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnk azt mondta addig...

A védőnőnk azt mondta addig kell adni a konakiont ameddig csak anyatejes. Első babás vagyok és nem értem, mást is kell kapni, mert még csak 1 hós múlt? Úgy értem kellesz majd neki tápszert adni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konakiont havonta 1X kell kapni, vigantol olajat naponta 1 csepp, vagy hetente 7 csepp. Ha tápszeres, akkor nem kell, mert a tápszerben ezek benne vannak, illetve a vigantolt lehet, hogy tápszeres babáknak is kell adni, az enyém anyatejes.
2009. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A K-vitamint tényleg csak addig kell adni amíg kizárólag csak anyatejet kap a baba! Ha már adsz neki mást is, pl tápszert, mert mondjuk nem elég a tejed, vagy később, amikor már elkezded neki adni a gyümiket (4-5-6 hósan) már nem kell a K vitamin. Mi minden hó fordulón adjuk a fiamnak, aki 4 hós.
2009. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk szerint a D-vitamint a baba 1 éves koráig minden nap adni. Ha véletlenül nem 1 cseppet kap, hanem többet, az sem baj.
2009. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekünk hetente kell,de ha lesz elég tejem nem kell neki adnom mást ugye?
2009. ápr. 22. 10:57
 5/13 anonim ***** válasza:
nekünk is hetente kellett a konakiont adni 3 hónapos koráig. vigantolt nap 0 cseppet.
2009. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jaj, bocsánat vigantol napi 1 csepp!
2009. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hetente 1x kell adni Konakiont és Vigantol cseppet naponta 1 cseppet!

Nekem sajnos csak 1,5 hónapig volt tejem,de én tápszer mellett adtam ezeket neki ugyanugy,semmi baja nem lett!!

Egészséges szép nagy 8 és fél kilós 8 hós babucim van!!

Üdv mindenkinek Niki

2009. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam elmúlt 4 hónapos,és havonta kellett adnom Neki a Konakiont,naponta 1 csepp Vigantolt.Nem értem,hogy más miért hetente adja a babájának,hiszen az orvos egy dobozzal ír fel,amiben van 5 db,és az havonta kell odaadni a picúrnak.Az fedezi egész hónapra a K vitamint.Nem szabad többet adni a babának szerintem.Kisfiam csak anyatejes.Ennyi,és nem kap már több Konakiont.Most e hónapban adtam neki az utolsót.Hülyeség,hogy addig kell neki adni míg szopik!Nem szabad túlzásba vinni.Nem értem,hogy más anyukáknak ki mondta,hogy hetente kell adni a babának?!

Szép Napot!

2009. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,az én kisfiam 4 hónapos elmúlt és 8120g,és 68 cm!Egészséges,kiegyensúlyozott babuci :)))
2009. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Konakionból havonta 1 ampulát kell adni,addig amíg CSAK anyatejes a baba.Ha eszik mást is már pl.gyümi akkor már nem kell.A tápszerben benne van a K vitamin,de az összetételt meg lehet nézni.Vigantol napi 1 csepp.
2009. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!