Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttem (anyatejes) az...

Újszülöttem (anyatejes) az első 2 hétben 1020g-ot hízott. Nem sok ez egy kicsit? Nem baj?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is annyit hízott!És most 11 hónaposan 2 kilóval le van maradva az átlagtól!
2011. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem... Jó a tejed! nekem született a fiam 4310 első hónapban 6300, 3 hónaposan 9210 ... Örülj neki, nekem is azt mondták hogy tápláló a tejcsi... 3 hónapos korára kell megduplázza a súlyát! Most 14 hónaposan 12,6 kiló. Ez a hízás majd lelassul
2011. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

dehogy baj! tápláló az anyatejed és jól hasznosítja!!

(anyatejjel nincs "túltáplálás":)

(ne igyál cukros italokat,hogy Te viszont ne hízz)


Jó egészséget kívánok Nektek!

2011. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 2. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is 1 hónap alatt hízott 9000 grammot, és nőtt vagy 5 centit. (52 cm,rel született a babám, 4 hétig tudtam ráadni csak az 56-os ruhát, aztán kinőtte)

Szóval az elején még ilyen gyorsan nőnek a babák, majd később lelassulnak.

Ja, és fél éves korára kell megduplázni a születési súlyát a babáknak, nem 3 hónapos korukra!!!

2011. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(Ezt az utolsó anyukának küldöm hogy okosodjon!


A 3 hónapos baba


Vida Agi - A baba fejlődése, Gyermeknevelés


3 hónaposan a babák egy része megduplázza születési súlyát, de ez inkább csak a gyorsan gyarapodó csecsemőkre érvényes, a többiek 3-6 hónapos kor között dupláznak (koraszülöttek nem ritkán tripláznak).


A duplázás után általában lelassul a hízás üteme és gyakran akár hetekre is megállhat a hízás. Ennek hátterében nem az áll, hogy kevesebb az anyatej (vagy tápszeres babánál több tápszerre van szükség), hanem az egyre tökéletesebb emésztés okozza. Ugyanez az oka annak is, hogy a csecsemők egy részének egyre ritkábban van széklete ebben a korban. Gyakran akár csak hetente egyszer sikeredik. Ameddig a kicsi naponta pukizik, nem puffadt és nem esik nehezére a ritkábban való ürítés. Vannak olyan babák, akiket viszont zavar, mindennap egy darabig erőlködnek, nyűgösek, nehezen és fájdalmasan kakilnak, náluk szükséges, hogy segítsünk néhány naponta az ürítésben.


A 3. hónap elején általában van egy növekedési ugrás, amikor a kicsi hirtelen több tejet követel. Ez általában jobban megviseli az anyát, mint a 6 hetes növekedési ugrás, hiszen ilyenkor már kialakult napirendje van a babának, de a megnövekedett tejigény általában csak néhány napig tart, és ha ilyenkor igény szerint szoptatsz, 3-4 nap alatt visszaáll a napirend.

2011. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jajj, most olvasom nem kell megduplázza de a legtöbb csecsemőnek ez "sikerül"
2011. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!