Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap kellett, hogy 6...

Hány nap kellett, hogy 6 hónapos kizárólag anyatejes babád elfogadja az almát? Vagy az első kanalas ételt, amit adtál neki?

Figyelt kérdés
Nálunk se a lé,se a pép nem ízlik,igaz,még csak 3 napja kezdtük.Gondoltam,talán 1-2 nap múlva áttérünk az őszibarackra,hátha?!
2011. máj. 23. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
térjetek át. de őszintén, az enyém az almát nem szerette amíg csak reszelve kaphatta. az őszit szerette, meg a körtét. viszont , ő kb 1 éves koráig csak gyümölcsöt evett meg normélis mennyiségben, se zöldséget se húst, semmit. ja meg sajtot. utána kezdett el rendesen enni. most 2,5 éves és megeszik szinte mindent, a hús meg pláne a fő kedvence. csak azt akarom mondani ezzel, hogy ne keseredj el, ha az elején nehezen megy, még akkor se ha sokáig. :)
2011. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást,kitartok!Furi,mert a lányom imádta.Fiamnak meg egyenlőre még mindig csak a tejcsi a táplálék,de persze mit várok tőle,csak azt ismeri.Megpróbáljuk a barackot.
2011. máj. 23. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Most kezdtem én is a hozzátáplálást,(6 hónapig csak anyatej)és azt tapasztaltam(az első "döbbenete" után, :) hogy létezik más élelmiszer is anyatejen kívül :))hogy élvezettel ízlelgette az édesebb gyümölcsöket pl őszi,szilva.A reszelt almát nem fogadta el,az üvegeset viszont igen.Szerintem a darabossága miatt nem,mert az üveges homogénebb állagú.A sima sütőtököt sem,csak amikor megbolondítottam almával.Két hete kezdtük,és most tartunk egyharmad üveg/alkalomnál.Napi kétszer háromszor,a többi anyatej,és természetesen a pépek után is a befejezés.Nem kell siettetni,erőltetni,próbáld ki hogy anyatejet keversz bele,vagy próbálj más ízeket ki,melyik izlik neki.
2011. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 hónapig csak anyatejes volt, és bizony beletelt két hónapba, mire az első étkezés kiváltódott. De nem sürgettem, nem volt hova sietni. Egy éves korára már minden nappali étkezés szilárd volt, mégpedig úgy, hogy nem én erőltettem, hanem ő lökte el a cicit, és kérte a kanalasat.


Mindent megeszik.


Türelem neked is, nincs hova sietni. Az első hetekben bőven elég, ha egy-egy kiskanállal megeszik valamit. Amíg a nyelvével kilöki, addig nem is érett meg rá. Ne aggódj, senki se látott még anyatajes érettségizőt. :)

2011. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk nagyon sok időbe beletelt, mire elfogadott valamit a szopin kívül. Hosszú hónapok, s igazából jól csak akkor evett, 1,5 éves kora után, mikor már nem szopott.
2011. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kíváncsi voltam,másnál hogy megy ez,persze,nem sietünk!
2011. máj. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!