Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet ti hogyan adtatok...

Tejpépet ti hogyan adtatok kisbabátoknak?

Figyelt kérdés

Első alkalommal adnék neki pépet uzsonnára. Eddig tízóraira kap gyümölcsöket nem sokkal 5 hónapos kora óta. 6,5 hónaposan adtam neki főzeléket. S most szeretném bevezetni az uzsonnát tejpép formájában (7,5 hónapos). Csak anyatejet kap, tízóraira és ebédre is még igényli. De van itthon tápszer is, amit nagyon ritkán adunk neki. Már 2 hete nem kapott.


Kérdésem leginkább az lenne, azt hallottam, hogy ezt is fokozatosan kell bevezetni az étrendjébe, hogy első nap 2-3 kanál, majd 3-4, stb.


Viszont a tejpép dobozán 86 hónapos banánosat vettem neki) az áll, hogy 130 ml vízhez 4 evőkanál pép.

De nem írja, hogy ha kevesebbet akarunk elkészíteni, hogyan csinálják. Csak annyit ír, hogy az elfogyasztott adag mennyiségét a gyermek életkortól és étvágyától függően fokozatosan emeld.

Ti hogyan csináltátok?

Az én babám nagyon keveset eszik. Gyümölcsből van, hogy ha almát adok nagyon keveset, de más gyümölcsből volt h 2 egész gyümölcsöt is megevett ö.turmixolva. Még pépeset kap, mert ha sűrűbb az állaga vagy picit darab kerül bele, már nem eszi meg. Kiköpi. Mondjuk a főzeléket, mióta cs.mellett is kap bele, azóta összegyűjti a szájába, s kiköpi.

Van milupa vaniliás tejpép, s hipp öszi-sárgabarack mintám is.De azoknál is egyiknél 120 másiknál 130 ml vizet ír.


2011. szept. 11. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
beleteszel egy kanal tejpepet, es ontesz egy kicsi tejet(vagy vizet, attol fugg mivel kell kesziteni)hozza, es attol fuggoen, hogy a babad, hogy szereti majd meglatod, stobb vagy kevesebb folyadekot, vagy higabb vagy surubb lesz, kitapasztalod majd hogy o hogy szereti jobban . az en fiam surun szereti mint a pudingot pl. eloszor 1-2 kanal tejpet, aztan noveled. az az adag amit ir a dobozon az csak egy saccolt adag amit kene egyen, ahogy a tapszeres dobozon is van.
2011. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én első alkalommal az előírt adag 1/4-ét készítettem el, talán kicsit hígabban, több vízzel. Így ment pár napig, nem volt vele semmi gondja, így emeltem az adagot.
2011. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem tejet tettem bele, hanem vizet v tápszert, ha maradt meg. Tejet egy éves kor alatt nem ajánlott adni.

De tényleg úgy csináld, h kiveszel egy kis adagot és valamennyi folyadékkal kikevered, aztán, ha túl folyós, akkor dagadni hagyod, ha meg túl sűrű, akkor higítod.

2011. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a tápszeres dobozon leírtad be kell tartani. De ott meg van határozva, hogy 30 ml-hez 1 kanál, s így tovább, s nem evőkanál, hanem van adagoló kanál hozzá.

Hát nem tudom, így adhatom-e neki, azért még várok válaszokat. S lassan elkezdeném bevezetni nála a pépet is.

S ezt fokozatosan vezessem be az étrendjébe?

Ti hogyan csináltátok?

2011. szept. 11. 15:46
 5/7 A kérdező kommentje:

S az úgy milyen lenne szerintetek ha mondjuk 35 ml vízhez tennék egy evőkanállal?

S ebből elsőnek 2-3 kanállal adjam, s 3 nap után annyit amennyit megeszik, mint a többi ételnél vagy lehet többet adnom?

2011. szept. 11. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam úgy csinálni, hogy felezem vagy negyedelem az adagot. Ez nem tápszer, nem kell annyira betartani a leírást. Vagyis ha te csak kicsit akarsz csinálni, hogy kóstoljon, akkor nyugodtan tegyél 1 evőkanálnyi port a tálkába, melegíts hozzá kb. 40 ml vizet, és keverd el.

Aztán ha ízlik neki, akkor másnap adhatsz nagyobb adagot.

2011. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 hónaposan reggilire kapott HA pépet.
2011. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!