Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond ha 11 hónaposan hátrafelé...

Gond ha 11 hónaposan hátrafelé mászik. Előre csak pár lépést tud megtenni. Felállni csak a térdelésig jutott. Valahol azt olvastam, hogy nem olyan jó, ha hátrafelé másznak, de azt nem találtam sehol, hogy miért?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem baj, ha egyelőre még keveri a "sebességet", majd rá fog arra is, jönni, hogy hogyan kell előre felé haladni. Hagyd, hogy a maga ütemében fejlődjön, mindennek el fog nála is jönni az ideje. Neki kell rájönnie mindennek a "titkára".
2009. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Szia, lehet, hogy én írtam. Én egy Dévénys gyógytórnásztól hallotam mikor a miénket hordtuk. Ő mondta, hogy ne hadjuk hátra fele mászni és, hogy akadályozzuk meg ha így akar mászni. És ő mondta azt is, hogy 10 hónapos koráig kell megtanulni mászni és tőle hallotam azt is, hogy baj ha kihadja a mászást.Igaz ezzel ellentétesen a védőnőnk meg azt mondta, hogy a legtöbb kisbaba először hátrafele kezd el mászni. Ezért is lepődtem meg annyira mikor masszásra vittük és pont az ellenkezőjét állította. Mindenesetre én azért megnézetném a saját magam megnyugtatása végett egy szakemberrel. Az enyém most 10 hónapos és már jár. Egy kicsit le vagytok maradva. Pedig az enyém is le volt maradva.Főleg olyanoknak ajánlják a Dévényi módszert akiknek hosszú volt a vajúdás vagy korábban jött a pici a kelleténél.Esetleg megpróbálhatod elvinni, sok okos dolgot megtudsz az első alkalommal akkor úgy is csak felmérik a gyereket.
2009. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. ápr. 22. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi rosszat írtam, nem hiszem, hogy egy ekkora babának már esetleg kötelező lenne mindent tudnia..jó, akkor csak vidd fejlesztésre, úgyis most ez a divat, hogy mindenki Dévény-tornára jár... A 4. babámmal vagyok itthon, így láttam már ezt-azt és azt is tudom, hogy minden baba máshogyan fejlődik, egyiket sem szabad a másikhoz hasonlítgatni.. na, mindegy, te tudod..
2009. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
számomra a válaszod hasznos volt,nem én pontoztalak le.
2009. ápr. 22. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi, nem rád értettem..
2009. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!