Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem gond, hogy...

Szerintetek nem gond, hogy kislányom 7 hónapos és nem nagyon akar forogni és még mászni sem kezdett? Néha tolja magát hátrafelé de ennyi. Tornáztatom de nem indul meg a mozgásban.

Figyelt kérdés
Nincs valami baja vagy ez így normális? Az ismerősöké már álldogállnak. Vagy ők fejlődnek gyorsan?
2011. márc. 27. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért én elvinném gyógytornászhoz, nézze meg nincs e valami probléma a kis izmaival. Ezzel megnyugtatnád magadat. Lehet, egyszerűen csak lusta, de nem ártasz vele, ha megmutatod szakembernek.
2011. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is elvinném. Mi is jártunk, bár elég korán, 3 hónaposan kezdtük. A torna hatására 12 hetesen hasra fordult, 5 hónaposan forgott és 6 hónaposan kúszott. 8 hónaposan kezdett mászni, felülni, felállni. Erre a fejlődési ütemre azt mondták a fejl. neurológián is, hogy átlagosnak vehetem. A kislányom egyébként hypotón, izomtónus zavara van, gyengék az izmai. Vagyis mondhatni "kikezelték" már, hiszen semmi lemaradása nem volt. Mi Dévény tornára járunk.


Szerintem vidd el, ha aggódsz. Én sem lennék nyugodtan.

2011. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy nem nagyon akar? Hogy forgott már egyszer-kétszer, de nem erőlteti? Mert ha így van, akkor én nem aggódnék. Az én lányomnál két kezemmel meg tudnám számolni mennyit forgott, ő 7 hónaposan kezdte. Inkább azzal volt elfoglalva, hogy hogy üljön föl, és az elején mindig csak üldögélt. De kúszni is csak 9 hónaposan kezdett, mászni meg 10 hónaposan. 13 hónaposan kezdett el járni. Én nem vittem el gyógytornászhoz, két orvos is látta folyamatosan és mindegyik azt mondta hogy az ég világon semmi baja nincs.
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 hónapos kora óta hátról hasra fordul. 7 hónapos korában kezdte hátrafelé tolni magát. 8,5 hónaposan kezdett mászni és most 9 hónaposan kapaszkodva feláll.

Azóta sem forog hasról hátra és soha nem kúszott. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy bármi gond lenne vele, mert születése óta nagyon aktív baba, csak ezek kimaradtak az életéből.

2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Enyém kilenc hónaposan kezdett csak el mászni. Semmi baja nem volt. Mindegyik baba a saját ütemében fejlődik.
2011. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nekünk ez segített:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/1/nRME1hQuvws

jobb oldalt megtalálod a többi mozgásra vonatkozó segítséget is!!

2011. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én az oda-vissza forgást próbálnám kicsit ösztönözni, valamilyen érdekes játékkal, tárggyal próbáld rávenni. Hason fekve elfordul? (iránytű-mozgás) 7 hósan az én kisfiam ott tartott, hogy minden irányba forgott, hátrafelé tolta magát és emelgette a popsiját. Most 8 hós, sokat van négykézláb, minden nap várom, hogy elinduljon előre is. A védőnőm (akiben nagyon bízom) azt mondta, hogy mindent a nagykönyv szerint csinál. Nyilván vannak babák, akik előrébb járnak, de nem ez a mérvadó. Általában azok a babák, akik sokat vannak járókában, hamarabb felülnek, felállnak, de van, hogy kimarad náluk a kúszás-mászás. Nem biztos, hogy ez az egészséges.
2011. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan ez volt a helyzet, 2 szakember is látta, azt mondták semmi baj, gyakoroljunk. Most 7,5 hónapos, egy hete mászik, de még mindig nem forog.
2011. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vidd el, a saját magad megnyugtatására! Régebben nem várták el a babáktól ezt az őrült tempót, és fele ennyit nem aggódtak az anyukák.Nem volt Dévény torna, mégis mindannyian járunk.Pont a védőnőm mondta tegnap, hogy régen nem várták el egy babától , hogy 10 hónaposan járjon.Az én kislányom 6 hónapos múlt.4 hónaposan megfordult hasról hátra, de visszafelé a mai napig nem, pedig csak egy hajszál hiányzik.Nagyon utál a hasán lenni, lehet, hogy motiváció sincs.Oldalról nyújtózik a játékért, volt, hogy a fejét is lehajtotta, és tegnap a karján is átfordult, mégis a hátára gurult vissza.Hason utál lenni, de mivel minden ebből indul,szoktam erőltetni neki, még ha sír is, mert muszáj.Azt mondta a gyerekorvos is,hogy ő sem szeret dolgozni, mégis kell.Én mindenesetre el fogom vinni gyógytornászhoz, azért, hogy azt a picit, ami hiányzik neki, előhozzák belőle.Sokszor elég egy kezelés is, ami beindítja a mozgást.Az én picim is nagyon aktív, nála a kevés hízás hátráltatja a mozgást, mert nincs ereje.Egyébként nem egy anyától hallottam már, hogy kimaradt a forgás, vagy a mászás.Mégis teljesen egészséges, értelmes, szépen járó gyerekek.Annyit gondolkoztam ezen, hogy mi történik, ha kihagy valamit?Semmi..Én már meg se hallgatom a szuper gyerekek történeteit.A sógornőm fia állítólag már 5 hónaposan áll.Ezt azért elosztom hárommal, amit ő mond.Egyébként egy éves korra minden gyerek ugyanazt tudja, hiába csinál meg valaki nagyon korán valamit.A te babád is be fogja pótolni, és lehet ő egyszerre tanul meg mindent, és nem győzöd a fejedet kapkodni.
2011. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Mászni nem kell még tudnia 7 hónaposan!!A kúszást elkezdhetik az ügyesebbek, de a mászást még nem kell tudnia.
2011. márc. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!