Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen olyan gyógyszer....

Milyen olyan gyógyszer. Vitamin vagy valami ilyesmi patikában kapható dolog van, ami serkenti a cicimbe a tej termelődését?

Figyelt kérdés
Halottam valakitől hogy van patikában valami ilyen amitől több lesz a tejem csak elfelejtettem a nevét....
2009. ápr. 22. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
tejserkentő teák, laktoherb, hipp , stb, homeos bogyó, urtica urens, s van more milk plus kapszula sztem az a legjobb, leghatékonyabb s legdrágább is:(
2009. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plusz, az előzőleg felsoroltak mellett segíthet az Elevit is. Igaz, Nekem egy percig sem volt gond a tejmennyiségemmel, de a saját megnyugtatásomra minden nap megiszom kb. 1-1,5 liter Laktoherb teát (teafőzőben csinálom 2 filterrel) és napi 1 Elevit kapszulát beszedek. Nem tudom, hogy segít-e, vagy nem, mivel, ahogy említettem, nincs és nem is volt baj a tejemmel, de legalább nyugodt vagyok, hogy ennyit legalább teszek érte.
2009. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tejserkentés homeopátiával



Urtica Urens CH5 vagy D6 naponta 2-szer 5 golyó.


Ricinus Communis CH5 vagy D6 naponta 2-szer 5 golyó


Lac Caninum CH9 naponta 2-szer 5 golyó


Alfalfa D6 szoptatás előtt 15 perccel (szinte azonnali tejcsorgást okoz)



Érdemes a szereket egyesével próbálni 3 napon át 3-4-szer 5 golyóval, ha hatástalan akkor váltani a következő szerre. A fenit adagolás a fenntartó kezelésre vonatkozik. 3 hetente érdemes egy hét szünetet tartani és egy másik hatásos szerrel próbálkozni. Egy napon belül is lehet váltakozva szedni a szereket.



Kúra szerű alkalmazása a fenti szereknek:



Urtica Urens vagy Ricinus Communis ? 5 napos kúra


1-2. nap: 3-szor 5 golyó

3-4. nap: 2-szer 5 golyó

5. nap: 1-szer 5 golyó



5 hetes kúra


1. hét: napi 1-szer 5 golyó Aconit (szorongás-, feszültségoldó)


2. hét: napi 2-szer 5 golyó Urtica Urens CH5 vagy D6 (eredetileg D12-t javasolnak, de mivel tejserkentésre csak alacsony pontenciában adható szer, így javítottam)


3. hét: napi 2-szer 5 golyó Alfalfa D6 vagy 2-szer 3 golyó D12


4. hét: napi 2-szer 5 golyó Urtica Urens CH5 vagy D6


5. hét: napi 2-szer 5 golyó Alfalfa D6 vagy 2-szer 3 golyó D12

2009. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Homeopátiás szerek [1]


Ricinus communis (ricinus, csodafa) 5CH

Általános tejserkentő, tejtermelést fokozó hatású.


Urtica Urens (apró csalán) 5CH

Általános tejserkentőként használható.


Agnus Castus (barátbors, barátcserje) 5CH

A barátcserje a női hormonháztartásra és tejelválasztásra gyakorolt hatása miatt az ókortól alkalmazott gyógynövény. Alacsony hígításban a szer gyógynövény tulajdonságait is kihasználjuk. Sírós, depressziós hangulat miatt is elégtelen lehet a tejtermelés, ilyen esetekben hangulatjavító hatása is van.


Phosphoricum acidum (foszforsav) 5CH

Az acidum phosphoricumot - foszforsavat - régen erősítő szerként alkalmazták. Homeopátiás gyógyszerként akkor jó, amikor a kimerültségtől a kismama közönyössé, érdektelenné válik, a gondolatait nehezen szedi össze. Bár estére álmos, éjjel mégsem tud aludni. Tejszerű vizelet jelentkezhet kísérőtünetként.


Solanum dulcamara (ebszőlő) 5CH

Ha a tejtermelés nedves hideg hatására csökken, a mellek érzékenyek és duzzadtak, a növényként nedves árokpartokon honos dulcamara a választandó szer.


Lac caninum (szoptatós kutya teje) 5CH

A két mellben felváltva jelentkezik a fájdalom, amit szédülés és lebegő érzés is kísérhet.


Pulsatilla pratensis (kökörcsin) 9CH

A pulsatilla állapotra a sírósság, megfelelési vágy jellemző, és az, hogy minden tünete javul vigasztalásra, és ha friss levegőre megy. Lelki okok miatt csökkenő ejtermelés szerei. Ha lelki okok állnak a háttérben, magasabb, CH 30-as hígításban adjuk a szereket.


Ignatia amara (ignácbab) 30CH

A tej mennyisége gyász, vagy érzelmi megrázkódtatás miatt csökken. Általános gyengeség, ásítozás, a torokban gombócérzés kísérheti a tüneteket.


Chamomilla (kamilla, orvosi székfű) 30CH

Legismertebb gyógynövényünkből készült homeopátiás szer. Már az egyiptomiak is a Napisten virágaként tisztelték. Homeopátiás hígításban felerősödik nyugtató, fájdalomcsillapító hatása. Akkor adható, amikor a tejproblémát hirtelen düh, dühkitörések okozzák.

Tejserkentő teák, kapszulák, granulátumok:


* Herbária laktoherb tejszaporító tea

* Mecsek tejszaporító tea

* Herbalakt tejszaporító tea

* Naturland Fitolac teakeverék

* Humana instant tea

* babylove tejszaporító

* Dabur lactonic anyatejfokozó granulátum

* Mothercare More Milk Plus kapszula


És ha valaki esetleg saját maga szeretné elkészíteni a teát, találtam egy receptet itt.

Tejserkentő golyócskák [2]:


250g búza(liszt)

150g árpa(liszt)

100g zab(liszt)

1 marék aprított kesudió

150g vaj

150g nyers nádcukor (máshol barna cukor)


A lisztet és a kesudiót addig pirítjuk egy edényben, amíg enyhén megbarnul, és erősen illatozik. Hozzáadjuk a vajat, és addig kevergetjük, amíg elolvad. Végül hozzákeverjük a cukrot, és 10-15 másodperc múlva levesszük az edényt a tűzről. Kis vízzel (2-3 evőkanál) felhígítjuk, és 2-3 centi átmérőjű golyókat formálunk a még puha masszából. Naponta legfeljebb három golyót szabad fogyasztani.

Egyéb technikák, praktikák:


* gyakori szoptatás (az anyatej szoptatás közben termelődik: a szoptatások mennyisége, időtartama és minősége - milyen intenzitással és technikával szopik a baba - határozza meg, mennyi tej termelődik) [3]

* szoptatás mindkét mellből: ezáltal a baba több tejhez jut és mindkét mell gyakrabban kap ingert [4]

* sok folyadék (legalább napi 2-2,5 l, lehetőleg víz és nem édesített gyümölcslé) és rendszeres étkezés (napi 5x keveset)

* pihenés (a fáradtság és feszültség gátolja a tejkilövellési reflexet, ami elégtelen tejképződéshez vezethet)

* alkoholmentes sör

* magas szénhidráttartalmú ételek (mindenesetre érdemes kerülni a gyenge tápértékű ételeket)

* horror fejés: utolsó szoptatás után kb. 30 perccel felváltva fejni a bal és jobb mellet 7-7-5-5-3-3-1-1 percig

2009. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
www.lll.hu
2009. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :)
2009. ápr. 22. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!