Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » érdemes elmenni elöbb orvoshoz...

érdemes elmenni elöbb orvoshoz ha gyereket szeretnénk, vagy majd ha összejön? Tud segíteni az orvos, hogy minnél elöbb összejöjjön? Vitamin, gyogyszer, stb.

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell orvos, megy az magától. Terhesvitamint szedhetsz előre (folsavat) kapsz a patikában recept nélkül.

Miért olyan sürgős?

Inkább a könyvtárba menj, keress könyvet a terhességre való felkészülésről. Érdemes lenne neked is és a férjednek is 2-3 hónapig ilyen tanácsok szerint étkezni, ügyelni, hoy egészségesek legyetek, és feltöltsétek a szervezet raktárait, és csak aztán engedni utat a gyermekvállalásnak.

2011. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 év sikertelen próbálkozás után tanácsos elmenni orvoshoz.
2011. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sajnos hiába mennél, nem foglalkoznak veled, nincs előzetes kivizsgálás, mert az sokba kerülne az államnak. Nekem egy nyomorult laborvizsgálatot nem voltak hajlandók megcsinálni, pedig a korom is indokolta volna, hogy megnézzék, rendben vagyok-e. Ha szeretnél biztosra menni, akkor keress magándokikat, hátha pénzért hajlandóak megcsinálni amit szeretnél. Gyógyszert is csak akkor írnak, ha megvolt minden kivizsgálásod, vagy találtak problémát.


Vitamint ahogy az előző is írta, lehet szedni előre, bár szerintem ez inkább a gyógyszergyáraknak jó, mint a kismamának. Ráérsz akkor elkezdeni, ha már van egy pozitív teszted. Nem lesz semmi baja a babádnak, ha nem tömöd magad előre vitaminokkal.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én a próbálkozás előtt egy hónappal már elkezdtem szedni az elevitet. Másodszorra jött össze a babánk. Szeretkezés után feltettem 10-15 percre a lábam a falra, hogy semmi se folyjon ki. Nem állítom, hogy ezek miatt jött ilyen gyorsan össze, de én hiszek benne.

9 hetes kismama

2011. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én elmentem a dokimhoz, kértem, hogy csináljon egy rákszűrést, és nézze meg, hogy minden rendben van-e (fizikális vizsgálat), ne a terhesség alatt kelljen ezzel foglalkozni

nem is volt rossz gondolat, a következő hónapban már kismamaként ültem a várójában

2011. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én, tapasztalataim alapján, biztosan elmennék az orvoshoz, kérnék egy teljes kivizsgálást. Gondolok itt vérvételre (általános, hormon), ultrahangra (van-e peteérésed), rákszűrés, esetleg belgyógyász, fogorvos. Nekünk 3 év után jött össze, abból több mint fél évet úgy próbálkoztunk, hogy nem voltam dokinál. Ha előbb elmegyek, lehet, hogy előbb összejön. Persze ha "nem sűrgős", akkor próbálkozhattok, hátha kihagyhatod ezeket a vizsgálatokat.
2011. jan. 22. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia én elmentem elötte de csak azért mert régen is voltam és csinált 1 rákszűrést és azt mondta ha 1 év után nem jön össze akkor menjek el. Mi már 4 hónapja próbálkozunk rendszeresen.

Anyit tehets hogy rendesen táplálkozol mozogsz eleget nem dohányzol és nem fogyasztasz alkoholt.Vitamint szedhetsz hogy erősítsd magad

Sok sikert:-)

2011. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én elmentem dokihoz és mondtam neki,hogy nézze meg minden rendben van-e csináljon egy rákszűrést és megemlítettem Neki,hogy babát szeretnénk!Azt mondta,hogy 1 hónappal előtte kezdjem el szedni a Femibion magzatvédő vitamint és ennyi!!Ja és még annyi,hogy 17 hónapja volt ez és nem jön a baba...!:-(

Sok sikert Neked!

2011. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!