Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukáit...

Tápszeres babák anyukáit kérdezem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kislányomnak pótolnom kell, mert csak 60 g-ot szopik ki a cicimből. Ha szopi előtt kínálom simán elkezdi enni a cumisüvegből ha utána kínálom csak nagyon nehezen fogadja el. 5 hónapos már simán 150-200 ml kéne ennie. Most kezdtem el hozzátáplálni is. Már rosszul érzem magam, mert erőltetem neki, de hát 60 g csak nem lehet elég neki...vagy csak 1xerűen nem ízlik neki ez a fajta tápszer?
2011. szept. 12. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom soha nem ette meg az "előírt" mennyiséget. Sőt, tök keveset evett. Párszor mértem és nagyon-nagyon keveseket evett! De szépen fejlődött, volt elég kakis-pisis pelusa is.


Ha elég neki, akkor elég neki. Ha te magad is úgy érzed, hogy erőlteted, akkor nincs rá szüksége.


Mit eszik már? Amit adsz neki azt megeszi?

2011. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érzi, h más az íze. Ha elsőre megenné, akkor nem hiszem, h nem ízlik neki, csak érzi a kettő közt a különbséget.

Én fejnék a helyedben. Elhagynám a szoptatást, és csak cumisüvegből etetném (meg persze a hozzátáplálás). Úgy biztosan látod, h mennyit eszik, és te is megnyugodsz tőle.

Az lehet, h elég neki kevesebb is, mint amennyit ilyen korban egy átlagos gyerek eszik, de ha megeszi tápszerből simán a nagyadagot, akkor tuti szüksége is van rá, és ciciből se elég a kevés, még ha látszólag elégnek is tűnik.

2011. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már több, mint 1 hónapja 1-2 óránként szoptattam nem lett több tejem tőle :( De ha kicsit erőltettem a tápszert egyből lehúzott múltkor is még 100 ml-t! Azért nem értem...De már a cici se kell neki annyira. Reggel is az egyikből evett aztán a másikból sehogyan se akart, végül lefeküdtem mellé és úgy ette meg nagy nehezen. Minden jobban érdekli már mindig kapkodja el a fejét. Vagy el akarja már választani magát? Még csak az alma, őszinél tartunk. Gondoltam kipróbálom az ízesített tápszert hátha az bejön neki :)
2011. szept. 12. 09:26
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Én is ugyanígy vagyok,de én 1hónapos korától egészítem ki tápszerrel.Az elején szopi után volt mérés,aztán jött a tápszer...most már nem fogadja el cici után a cumisüveget,de előtte probléma nélkül megeszi legtöbbször,úgyhogy én előtte adok neki tápszert,aztán jöhet e szopizás.Hihetetlen milyen sírást vág le,ha utána akarom neki adni.Másik tápszerrel is próbálkoztam,és azt sem fogadta el.

2011. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggódj, nincs semmi gáz. Egy darabig próbálkozz nyugodtan, de ha nincs változás, akkor egyetértek az egyik előttem szólóval, hagyjátok abba a szoptatást, és fejd le a tejet. Én már 4. gyerekemmel "játszom" le a szoptatás, tápszer, fejés, pótlás....dolgot, hidd el, kellő tapasztalatot szereztem. Gratulálok, hogy eddig sikerült így is kitartania a tejednek, remélem, ezzel a babámmal én is eljutok idáig.
2011. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még mindíg az előző vagyok. Az is teljesen igaz, hogy a babák csak ritkán eszik meg az előírt mennyiséget, ráadásul a tápszer jobban is laktat, mint az anyatej.
2011. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Azóta se nagyon akarja megenni a tápszert ha mégis sikerül utána olyan kis jókedvű, jóllakott.Azt hiszem megpróbálom másik cumisüvegből hátha, aztán majd azzal, hogy a tápszerrel kezdek.
2011. szept. 13. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!