Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik szoptatnak minden héten támadják a tápszeres babák anyukáit?

Figyelt kérdés
Miért tartozunk magyarázattal? Nagyon sajnálom, hogy nem tudom szoptatni a babámat, de ezért nem vagyok rosszabb senkinél!
2009. febr. 7. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
És miért van az, hogy minden héten fel van téve ez a provokatív kérdés? Ezzel most megint csak egy vitát fogsz kirobbantani.
2009. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, csak el ne induljon ez a meddő vita újra. Mindannyian nagyszerű emberek vagytok, akár szoptattok, akár nem. Mi több, édesanyák vagytok, akik a legjobbat szeretnék a picikéjüknek. Nem szabad és nem érdemes ezen a témán újból veszekedni. Egyik sincs a másik helyében.

Javaslom ne támadjon ezen a fórumon senki senki, mert ez a viselkedés viszont méltatlan egy édesanyához és ha a babák hallanák mi folyik itt néha, hát nem lennének túl büszkék.

Én a magam részéről boldog babázást kívánok mindenkinek akár szoptat, akár üvegből eteti a kisbabáját!!

2009. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
én nem támadok soha senkit, csak leírom a véleményemet. Én szoptatom a babámat és nagyon, de nagyon megszenvedtem azért, hogy így legyen. Nem ítélek el senkit azért, mert nem így tesz. De tényleg leakadhatnánk már erről a kérdésről...Nem lehet hogy a tápszeres babák anyukái azért teszik fel újra és újra ezeket a kérdéseket, mert szeretnek vitatkozni és a vitában újra és újra megvédeni az álláspontjukat? Hogy szükségük van arra hogy olvassák, igen, attól még jó anya vagyok? Ha tényleg így érzitek, akkor miért kell ezt újra és újra hallanotok? De komolyan? Most persze megint belém lehet kötni, de ha megbékéltetek azzal, hogy nem tudtok szoptatni, akkor miért teszi fel valaki mégis mindig a kérdést és miért lesz belőle mégis mindig vita? Akkor talán mégsem vagytok olyan kiegyensúlyozottak, mint mondjátok? Egyébként én sem vagyok, ez nem a szoptatástól függ, én mindig azon parázok, hogy elég-e a tejem... nem akartam bántani senkit, de szerintem elgondolkodtató, amit írtam.
2009. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

általánosítás! szegeny tapszeres anyukak egy kalap ala vannak véve azokkal a tápszeres anyukakkal (akik egyébként nem valoszinu, hogy idejarnak), akik az alakjuk miatt, meg mas onzo ok miatt nem szoptatnak, pedig amugy megtehetnék.


tenyleg rossz erzes, amikor jo anyuka szeretnel lenni (es valoszinuleg az is vagy!), és bánt, furdal a lelkiismeret, hogy nem tudsz tokeletes lenni, anyatejet adni a picidnek, es akkor meg itt olvasod, hogy a tapszeres anyukak igy meg ugy, valoban bosszanto, mi több, piszkosul fájó, mert a saját belső félelmeidre jatszik rá, de ne torodj vele, tenyleg. egyik fuleden legyen be, a masikon meg ki.nem szabad foglalkozni, és ne is hergeld magad miatta.

2009. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
A 3.válaszadó véleményét osztom teljes mértékben. Mintha csak én írtam volna.
2009. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
a 3. válaszoló vagyok. És akkor ott van a másik oldal, aki viszont azért szoptatja a gyerekét, mert különben nem tudna neki enni adni... ismerek ilyet, aki már a nem is tudom hányadik gyerekét szüli zsinórban, szegény nő teljesen tudatlan, a gyerekgondozás abból áll, hogy néha cicire teszi meg lecseréli a pelenkáját, de határozottan nem jó anya, nem foglalkozik a gyerekeivel, vagy 3 most is nevelőszülőknél van. Őt nem teszi jó anyává az, hogy szoptat, szóval a "jó anyaság" sok-sok mindenből tevődik össze, a szoptatás ehhez kevés, nagyon kevés. Tudjátok ti is, hogy a gyereknek sokkal többre van szüksége, mint táplálékra. Aki mindent megad a gyermeke fejlődéséhez, fizikailag, szellemileg, mentálisan, az jó anya. a Táplálék ebből csak egy.
2009. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó irással teljesen egyetértek. Köszi! Én nem akarok vitázni, csak még itt soha nem olvastam, hogy a szoptató anyukákat cukkolnák a tápszert adók, fordítva viszont már rengetegszer.
2009. febr. 7. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Szia.Szerintem olyat nem is fogsz. Ki és miért cukkolna azért valakit mert szoptat ?? :)ezek mind provokatív kérdések :)
2009. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
ismét a 3. válaszoló vagyok, még valami eszembe jutott (szoptatás közben). Sokszor még az első évben sem lehet észrevenni, hogy melyik baba mit eszik. Az én fiam ugyan nagyon dundi, az egyetlen tápszeres baba, akit naponta látok meg elég kis vékonyka, de ez nem biztos, hogy minden babára igaz. Szerintem legkésőbb amikor elkezdenek a családdal együtt enni és sokat mozognak még ezek a különbségek is eltűnnek. És akkor mit számít már, mit evett az a gyerek? Egészséges legyen, értelmes, kiváncsi és eleven, tanuljon gyorsan és jól, legyen udvarias, becsületes...stb. A szoptatom-nem szoptatom dolog úgyis csak az első évben téma, lehet, hogy nagyon fontos, de nem az egész világ. A gyereknek nagyon sok más éve is lesz még velünk, amikor odafigyelhetünk rá, hogy mit eszik, hogyan fejlődik. személy szerint sokkal fontosabbnak tartom hogy jó tanuló legyen és jó szakmát válasszon magának, hogy aztán ne legyenek anyagi gondjai, hogy legyen becsületes ember és ne bántson másokat. Mit számít az már akkor, hogy mit evett csecsemő korában?
2009. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
és még egy gondolat, aztán befejeztem, ígérem: a barátnőm tápszeres baba volt a kezdetektől, pedig akkor még elég kezdetleges tápszerek voltak, és fantasztikus modell alkata van, képtelen elhízni. Én szopiztam 3 hónapos koromig aztán anyu kezdte a főzelékeket, sosem ettem tápszert, mégis amióta az eszemet tudom fogyókúrázom. Szóval erre sem lehet hatással, bár ez csak egy példa.
2009. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!