Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, ha a baba mozgásfejl...

Probléma, ha a baba mozgásfejlődésében kimarad a forgás és a kúszás is?

Figyelt kérdés
A kislányom 1 hét múlva lesz 6 hónapos. Forogni nem tud, de szerintem nem azért mert ügyetlen, hanem mert valahogy "nem jött be neki". Viszont 2-3 hete négykézláb áll és rugózik nagy lendülettel. Egyelőre hátra halad, de észrevettem, hogy pár napja már meg tudja emelni egyik kezét, illetve lábát ha négykézláb van. Mintha akarná előre pakolni őket. Azt gondolom nem fog kúszni sem, hanem pár hét múlva elkezd mászni. Csak olyan fura, hogy kimaradt neki egy csomó monden, ami a tankönyvben le van írva.
2011. szept. 12. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
De érdekes :) Kislányom 5 hónapos múlt és ő sem forog csak az oldalára. Viszont hason már ő is tolta előre magát úgy, hogy behúzta maga alá a lábát, sőt volt, hogy a csípőjét tolta fel magasra és kinyújtotta a lábát közben. Lehet neki is kimarad? Nem tudom amúgy mennyire baj, ha ezek kimaradnak. Szerintem ha most nem is de később tuti fog még forogni.
2011. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj, mert ezekre az idegrendszer fejlődéséhez van szükség. Olvassátok el ezt, de az a legjobb, ha a gyerekorvost és a védőnőt megkérdezitek, hogy ne aggódjatok feleslegesen!


"Ha a mozgásfejlődés bármelyik szakasza kimarad, vagy nem gyakorlódik be eléggé, a kapcsolódó érzékelő és irányító központok nem fejlődnek, differenciálódnak megfelelően. Több terület elégtelen működése tanulási nehézséghez, viselkedési problémához, magatartás-zavarhoz vezethet. Ennek az az oka, hogy a mozgás segítségével járódnak be az idegpályák, fejlődnek az agyi rendszerek.

Éppen ezért nem kell örülni annak, ha „az én gyerekem nem kúszott-mászott a földön, csak ült szépen, mindent megfigyelt és egyszer csak elkezdett járni”.

Nagyon fontos, hogy ha a gyermek mozgása nem megfelelően fejlődik (valamelyik mozgásforma kimarad, nem kezdi el időben stb.), vagy a mamának kétségei vannak, forduljon szakemberhez! Sokszor azért marad ki egy mozgásforma, mert valamilyen izomtónus probléma húzódik meg a háttérben (pl. kötött vagy túl laza izomzat), ilyenkor a gyerek nem tudja végrehajtani az adott mozgást. Ennek oka általában a szülés körül bekövetkezett rövid oxigénhiányos állapot, amit sokszor észre sem vesznek, szellemi problémákkal nem jár. Ilyen lehet pl. ha egy újszülött nem tud szopni. Valószínűleg az izomtónusával van baj, ami, ha nincs kezelve, később rágás és beszéd problémákhoz vezet."

2011. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Több neurológus is látta, más miatt (ferde nyaktartás). Sose volt probléma az izomtónusával. Nem tudom hogyan tudnám motiválni forgásra vagy kúszásra.
2011. szept. 12. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez ijesztő...első voltam. Na ennek akkor utána járok én is.
2011. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam érdemes végigolvasni:

[link]

Első voltam.

2011. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azért írtam, hogy megijesszelek, csak hogy oda kell figyelni rá, mert azon túl, hogy aranyosak ahogy ezt-azt csinálnak, nekik ez komoly feladat. Mint a házépítésnél is kell hogy legyen alap, amire biztonsággal lehet építeni. Egyébként, még ha ki is marad mozgás, akkor is a védőnő és a gyerekorvos kikérdezi az embert, és megmondják, hogy hova kell menni a babával, hogy korrigálják a dolgot.
2011. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha hasról hátra furdul,vagy forditva,ha csak egyszer is akkor tud csak nem érdekli.

Kúszásnak tekinthető az is ha hasonfekve a forog maga körül.

Ha bármelyiket egyszer is csinálta akkor tudja csak uncsi neki.

2011. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!