Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelési probléma, ha egy...

Nevelési probléma, ha egy baba anyás, vagy nem szeret egyedül lenni?

Figyelt kérdés

Az én babám konkrétan 10 hós. Sokat vagyunk kettesben, nincs úgymond bezárva járókába, ráccsal leválasztva, jön-megy, illetve mászik a lakásban, ugye ott szeret lenni, ahol én is vagyok. Szerintem normális ez a helyzet, csak itt megkaptam a magamét, hogy zárjam be és elkapattam, talán még lehet javítani a helyzeten. Nálatok mi a helyzet? Én azt szeretném, ha egyenrangú családtagként néznénk rá, nem úgy hogy pl. uralkodjak felette, mert ő csak egy gyerek.

Itt olvastam már, hogy Ranschburg Jenőt idézték, hogy ha a szülő az első 3 évben alázatos a gyerekével, utána a gyerek is az lesz a szülőjével, én ezt próbálom követni. Persze nincs minden megengedve neki, ésszerű határok vannak.


2010. dec. 3. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

itt kaptad meg idegenektől? nehogy ezzel foglalkozz! én nem adok sokszor még ismerős véleményére se, nem hogy idegenére!!


én is ranschburg fan vagyok, a fiam is ilyen, mint a tiéd, csak ő még 8,5 hónapos!


fel a fejjel, jól csinálod!

2010. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebben az a furcsa, hogy én sem szeretek egyedül lenni, ha anyukáméknál vagyok kiülök vele a konyhába beszélgetni, a párommal is lemegyek, együtt vagyunk míg eszik, a párommal alszom. Sőt van, hogy anyukámhoz beülök a fürdőbe beszélgetni, mert ő fürdik én meg nem akarok egyedül lenni.

és elvárjuk a gyerekektől, hogy ők meg teljesen egyedül ellegyenek, akár órákat. Külön szobában átaludják az éjszakát, holott nekem ez se mindig sikerül, van, hogy csak forgolódom sőt olyan is, hogy olvasgatok, tévézek.

Én soha nem várok el olyat a gyerekemtől, amit én magam nem teljesítek. Mert bizony olyan is van, hogy a boltban leveszek egy csokit, mert megkívánom. Épp ma vesztem össze a párommal a boltban, mert a pénztárnál már sorra kerültünk és vissza akartam menni kóláért meg tejszínhabért.

Akkor sem haragszom, ha fáradt és tombol, mert sokszor én is tombolnék.

2010. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves 2. én nekem is sokszor eszembe jut, hogy a piciktől olyanokat várnak el egyesek, amiket egy felnőttől sem, ahogy írtad. Én sem szeretek pl. egyedül enni, stb.

2010. dec. 3. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire anyás és mennyire nincs el egyedül. Sztem akkor nevelési probléma, ha már nagyobb korában, úgy másfél-két évesen se lehet egy másodpercre se elszakítani az anyjától és/vagy egyedül hagyni,mert különben ordít,akkor az már nevelési hiba. Sztem legalábbis.
2010. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak,1 évesek,két fiú.Ugyanaz a nevelés,ugyanazon feltételek,mégis két teljesen más természet.Egyikük kis csimpaszkodós moncsicsi,sokat odajön,felkapaszkodik hozzám,kéri hogy vegyem fel,odabújik,odateszi a fejét,átölel,de eljátszik magában is,csak anyás nagyon,szüksége van a testi kontaktusra sokszor.A másik kisfiam a tárgyak "rabja",imád bíbelődni,bele is merül ebbe,nézi,forgatja,megkóstolja,majdhogynem egy óráig is el tud így lenni.Magától szinte soha nem jön oda,ha én odamegyek és nyújtom a kezem érte,akkor ő is felemeli a kis karját,és akar jönni hozzám,de mikor már ott van,akkor többnyire nem velem foglalkozik,hanem pl. a mögöttem lévő faliszőnyeggel,v lámpával(ez persze nagy általánosság,azért nem kizárólagosan ez van,csak a különbséget szeretném érzékeltetni).Szóval szerintem ne aggódj,ne hallgass másokra,tégy úgy,ahogyan neked és a babádnak a legjobb,ahogyan ti igénylitek.
2010. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Kislányom majdnem 11 hós, és nálunk uaz a helyzet, mint nálatok. Járókánk van, arra jó, ha kimegyek wc-re, kb tudom hol vana Kisasszony. De jobb szeretem, ha a lakásban jön-megy, ha kimegyek, perceken belül ő is megjelenik ott. Már alig várom, h meglássam a kis kópé fejét az ajtóban. Ranschburg elvei nekem is szimpik, normális és emberközeli, gyerekcentrikus a hozzáállása. Szóval ne törődj azokkal akik téged oltanak kedves kérdező, gondolom te sem oktattad ki őket. A hideg is kirázott ettől a "talán még lehet javítani a helyzeten" fordulattól.

2010. dec. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Épp szeparációs szorongós a gyermek. Életkori sajéátosság, hogy nem akar egyedül lenni.


De egyébként ki szeretne, ha ugyanakkor lehet a legjobb társaságban is, együttz azzal az emberrel, akit a legjobban suzeret a világon?


Én épp azt a mostani "divatot" nem értem, hogy miért várják el egy kisgyerektől, hogy olyan legyen, mint egy felnőtt: aludjon el egyedül, ne sírjon, ne akarjon a szülei ölében lenni, velük aludni, egyáltalán: legyen észrevehetetlen és a lehető legkevésbé zavarja meg a szülőket. Aki ilyen gyereket akar, az miért nem vesz inkább játékbabát? :-(


8,5 hós kisfiam sír, ha nem vagyok vele egy helyiségben. Vécére meg a postás elé azért kimegyek, akármennyire sír, de egyébként egyáltalán nem bánom, ha egész nap együtt vagyunk. Ez az élet rendje, ő most kisbaba, és kész. Majd felnő, de nem siettetem a folyamatot. Ranschburgot én is ajánlom.

2010. dec. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hósan nekem alig játszott el egyedül, most 1 éves és meglepően el tud játszani egyedül is, ha éppen nincs semmi baja. Nem csináltam semmi különöset. Amikor az az időszak volt, hogy állandóan ott kellett ülnöm, ott ültem. Egyszer csak megváltozott. Én is kicsit tartottam azoktól akik azt mondták így lehet elkényeztetni, de ismét csak bebizonyosodott, hogy ha szüksége van rám akkor igenis ott kell lennem, ha megoldódik benne az ami miatt igényelte az állandó közelségemet, majd elenged. Így lett. Már az alvással sem idegesítem magam, ha megérik rá majd alszik rendesen.
2010. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

az ember társas élőlény, így természetes dolog, hogy nem szeret egyedül lenni. Én sem értem miért nem kezelik sokan a gyerekeket egyenrangú családtagként, hiszen ő is ember, csak kicsi még, de jogai és érzései ugyanúgy vannak, mint egy felnőttnek.

Az én fiam is jön-megy a lakásban, mióta kúszni tud, 14 hónapos már és ennek köszönhetően minden tilos dolgot tud és ért, ellenben azokkal a gyerekekkel akik járókába vannak zárva a nap nagy részében, mert a szüleinek így kényelmes...

2010. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van járóka is és rács is, és meglepően jól működik. Csak akkor alkalmazom, amikor tényleg MUSZÁJ (pl. épp felmosom a konyhát-előszobát, ilyesmi), így aztán nincs tőle megsértődve ha bezárom, mert tudja, hogy utána úgyis újra jöhet-mehet. Olyankor mindig ott ül közvetlenül a rács mögött, és játszik az eleve "ott lakó" játékaival. Ééédes! :)
2010. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!