Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek egy "kezdő" kismamának?

Tippek egy "kezdő" kismamának?

Figyelt kérdés
ha megszületik, hányszor kell ennie egy nap és csak tejet, tápszert? Pelenkázás hányszor? Egyéb fontos tudnivalók? Tudatos nevelést, de hogyan? ha sír? Melyik sírás mit jelent? Mindenre kíváncsi vagyok, mert sajnos nem sok mindent tudok, és lassan születni fog...
2011. szept. 12. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

És eddig nem néztél utána?védőnő?rokonok?nem értem ha valaki hamarosan szülni fog ennyire tudatlan?

és kérdés h tejet vagy tápszert?ez ugye nem komoly???

2011. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

kb 2-3 óránként esznek az újszülöttek, kb. 30-40 percig az elején, majd ahogy belejönnek kb. 20 perc és néhány hét alatt kialakul kb 3-3,5 óránként az evés, éjjel idővel elmarad.

A sírás okai lehetnek: éhség, szomjúság, ha csak anyatejes, szoptasd meg, ha nem, tápszer az éhségre, víz, tea a szomjúságra.

fáradság, dörzsöli szemét, vagy orrát, fülét, laposat pislog,

melege van, nyirkos a nyaka, háta

fázik

hasa fáj: lábait felhúzza, fájdalmasan sír, alkarra fektetve, tornáztatva megnyugszik.

anyát akarja: ez majd rajtad áll, mikor veszed kézbe, mikor nem. Szerintem az elején mindenképp babusgasd ha igényli, 3-6 hós kortól pedig kezdheted szoktatni, hogy néha nem veszed fel, csak beszélsz hozzá, mosolyogsz rá, énekelsz, közben csinálod a dolgod.


pelenkázás kb 2-3 óránként, de érzed ha kakis. Az elején általában szopi közben kakilnak, célszerű etetés után pelusozni, de ne nagyon mozgasd, nehogy visszjöjjön a kaja, vagy várj 10 percet.


Védőnőd nincs?

A kórházban kapsz majd termékmintákat, magazinokat, abban lesz egy kiskönyv, hasznos infókkal.


Boldog babázást!

2011. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát jobb esetben lesz tejed azzal tudod etetni a babádat, ha nem akkor meg nagyon jó tápszerek vannak. Nekem sajnos nem indult meg a tejem, így elejétől tápszeres volt a kisfiam. Az első két hónapban kb. 2 óránkét evett 90 ml-t. Pelenkázás minden kakinál (érezni fogod), ill. én minden etetés előtt is cseréltem az első időkben.

A sírás nagyon nehéz dolog, ezt úgyis csak te tudot kitapasztalni, hiszen te vagy vele egész nap, te látod a reakcióit.

Mikor fogsz szülni? Tanácsadásra jártál vagy védőnőhöz?

2011. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nehéz kérdések...A legfontosabb az, hogy akárki, akármit ír itt, egy idő után rá fogsz jönni: az, hogy mi jó a babádnak azt Te tudod a legjobban. Az elején én is iszonyú hülyének éreztem magamat, mindenkitől kérdeztem mindent, aztán pár hónap múlva elkezdtem hallgatni a saját tapasztalataimra, megérzéseimre, és minden így működött a legjobban. Hidd el, Te is nagyon hamar bele fogsz jönni!


De azért egy két "kezdő támpont":


Etetés: fél évig csak szoptatás, vagy tápszer. Az anyatejes babáknak nem kell víz, vagy tea, a tápszereseket melegben lehet vízzel itatni.


Pelenkázás: amiután kakilt, vagy esetleg ha nagyon pisis. Anyatejeseknél érdemes nagyon figyelni, mert a csak tejes széklet szagtalan.


Sírni hagyni, vagy nem: Ezt itt nálam kompetensebb ember fejti ki: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4


A különböző sírásfajtákra hamar rááll majd a füled, igazából ezt nagyon nem lehet leírni.


Könnyű és gyors szülést!

2011. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A sírásából tudni fogod, hogy éhes-e vagy nem. Ez alapján majd megítéled, hogy hányszor kell ennie. Minden baba más. A kezdet kezdetén, én minden evés előtt pelusoztam, de manapság csak akkor, ha tele a pelus. Szerintem tápszeren ne gondolkodj, előbb próbálj meg szoptatni.
2011. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

evés:

ha szerencsés vagy, akkor tudod szoptatni, ezt a baba jelzi, hányszor igényli. a kórházban, amíg beindult a tej, addig 2 óránként mellre tettem. ahogy hazaértünk,a 4 .napon jött meg a sok tej.

én eleinte min.2 órát, maximum 4et hagytam szopik között (ha épp aludt, akkor lett belőle 4 óra, ha ébren volt, akkor 2-3 óránként szoptattam).

kb.napi 8 szopi van.


pelust mindig evés előtt cseréltem (hogy ne teli pocakkal mozgassam.), éjjel nem cseréltem max.1x, így kb.napi 7 pelus kellett.


sírásra azt tanácsolta a gyerekorvos, hogyha a karomban is sír, akkor tegyem vissza az ágyába, akkor lehet hogy épp álmos. és nagyon bevált, gyönyörűen játszik, alszik egyedül is, ha anya kell, akkor jön, felveszem és úgy játszunk tovább. egyátalán nem sírós.


mi mindig az ágyába letettük és úgy aludt el (a miénk mellett), azóta is gyönyörűen egyedül alszik el, nem kell altatni.

az esti rítus viszont fontos:

nálunk fürdés, szopi, alatatódal, alvás a sorrend születése óta, és nagyon jól bevált.


boldog babázást!

2011. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a többieknek, ezekből majd sok mindent kiírok magamnak, hogy az elején könnyebb legyen! És lenne még olyan kérdésem, hogy ilyenkor elkezdeni nevelni, játékkal, vagy egyéb módszerekkel? Ha van/volt pici babátok, akkor ilyenkor mi volt a kedvence? Sok helyen látok csörgőt, az elég tipikus, de plüssök, vagy bármi más?
2011. szept. 12. 13:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első hetekben a babák nagyon sokat alszanak, és igazából csak fokozatosan nyitnak a környezetre. Én úgy vettem észre, hogy sokszor zavarja is őket, túl sok inger számokra az első hetekben, első hónapokban ha folyamatosan "fejleszteni" akarod őket. Szerintem inkább arra van igényük, hogy sokszor Hozzád bújhasssanak, énekelgess nekik stb.


A "fejlesztés" ráér később.

2011. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Én meg már ilyeneken aggódtam :) Na akkor ezen még ráérek töprengeni.
2011. szept. 12. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

persze először nem mindenkinek van teje,de nem is adnak a babáknak ilyenkor rögtön tápszert!

ha meg otthon vagytok és nincs tejed,akkor már nem is lesz!főleg h a baba hozzászokik a cumisücveghez.vagy ugy gondoltad h pár nap után egyszer csak van tej?az előtejröl hallottál,és h minnél gyakrabban kell cicire tenni ilyenkor az ingerek miatt??

2011. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!