Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Kerekítő 1-2. könyvről...

A Kerekítő 1-2. könyvről milyen tapasztalatotok van? Olyasmi mint a Ringató? Magyar népdalok, mondókák vannak benne? Kerekecske, gombocska, ilyenek? 3 év alatti babáknak szánják vagy nagyobbaknak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap rendeltem meg a 2.kötetet.Kíváncsian várom én is,mert nem ismerem,de ennek olvastam több pozitív visszajelzését is.Majd megírom mikor megkaptam,hogy milyen jellegű.Az én kislányom 3.éves.Remélem Neki való!
2011. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk megvan mindkettő. Másfél éves a kislányom. Imádja. Nagyon szép a grafikája, a képeket szereti benne nézegetni. Rengeteg magyar mondóka van benne. Kerekecske, dombocska..., Cini-cini muzsika, Hóc-hóc, katona, meg még sok olyan, amit nem ismertem ezelőtt. Leírás is van hozzá, hogyan kell őket játszani. A neten rá lehet keresni a dallamukra is (amelyiknek van).
2011. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kb.15 hós kora óta a két kedvenc könyve a fiamnak, imádja, rongyosra vannak lapozgatva, minden nap többször elő kell őket venni. Most 25 hónapos. Csak ajánlani tudom.
2011. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ezek szerint csak én nem ájultam el tőle?

Nekem a képek sem tetszenek benne, van ennál sokkal gyönyörűbb mondókás könyvünk. És nekem a versikék sem nyerték el a tetszésemet. Elég sok benne a rímtelen néhány soros valami, amik nekem nem tetszenek. De ez biztosan ízlés kérdése is.

Én erről beszéltem, ezt sokkal jobban szeretem: [link]

2011. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is megvan mindkettő.

Nem rossz nem rossz, de láttam már jobbat is.

Számomra megjegyezhetetlen mondókák vannak benne, lehet az én hibám, de nekem muszáj olvasnom, mert nem bírom megjegyezni őket. A rajzok kedvesek.

2011. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is megvan mindkettő, fiam 21 hónapos.

Szerintem az első nagyságrendekkel jobb, mint a második, mert abban tényleg sok a rímtelen, versekből kiragadott 'mondóka', illetve egy-egy szó eltéréssel az elsőben is megtalálható ugyanaz a mondóka.

Van kb. egy tucat, amit fejből tudunk én is és a férjem is, könyv nélkül is szoktuk játszani.

2011. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves a lányom, és imádja, főleg a rajzokat, a mondódák jók, de tényleg némelyik elég értelmetlen. Nagyon sokáig el tudjuk nézegetni, abszolút ez a kedvence, pedig elég sok másik könyve is van. Amúgy hasonlít a ringatóra, nagyjából azok a mondókák vannak benne.
2011. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szép rajzokkal teli mondókáskönyvet kerestek, akkor a Kerekecske dombocska Vida Kata rajzaival szuper jó!
2011. szept. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a Kerekecske dombocska (Vida Kata rajzaival) van meg. A lányom imádja!!!

[link]

2011. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia, ajándékba kaptuk de én sem vagyok elájulva tőle, viszont amikor megnéztem az árát....na akkor azt hittem dobok egy hátast, szerintem nem éri meg egy ilyen kicsi és vékony könyvért. - 1850-Ft-ért láttam - A mondókák tényleg sokszor értelmetlenek benne, a szótagszám se jön ki, vagy a rímet nem adják ki.

Én a 100,-Ft-os boltban és a coopban felállított "Minden könyv 399,-Ft" vagy "minden könyv 399-1299,-Ft" állványokról veszem a leporellókat, mondókás-énekes könyveket fillérekért. 1850-ért én 4-5 nagyon aranyos könyvet, leporellót is kapok, ott próbáld meg, ha gondolod.

2011. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!