Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg vagytok elégedve a Chicco...

Meg vagytok elégedve a Chicco kenguruval?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet kihasználni? Mennyi idős kortól használtátok és kb. mennyi idős korig jó? Ha kifelé néz a baba akkor csak az az X tartja elől vagy ugyanúgy van benne, mint ahogy a képeken látszik mikor szembe van veled csak az elejét kell lehajtani? Mennyire tart? Meg vagytok elégedve vele? Melyik jobb a Chicco-ból? A Go vagy melyiket ajánljátok?
2011. szept. 13. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem az van, hanem Babybjörn active, nagyon jó, 6 hónapos, 8 kiló a fiam, de még mindig bőven jó. Állítható a baba méretéhez képest, elvileg 1 éves koráig lehet használni.

A chicco-t is néztük, mert szinte ugyanúgy néz ki, de két dolog miatt nem azt választottuk: az egyik, hogy minden fórumon azt írták, hogy mondjuk kabátban már nem fér bele a baba, elég kicsi, a másik, hogy nem gerinctámaszos.

Mi inkább vettünk egy használt drágább típust ezek miatt.


Nekem a mei tai nagyon nem volt szimpi, sem kényelmes. De ha van lehetőséged, próbáld ki boltban, van, amelyik baba ebben, van amelyik abban nincs el.

2011. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális-e de lerínám...

A kenguru nem tesz jót a baba csípőjének és gerincének, mert nem tartja megfelelően. A gerincét nem támasztja meg eléggé, vagy éppen merev a háta, ami nem jó a babának, ugyanis neki enyhe 'C' alakú a gerince.

És az egész testsúlya lába közti kis anyagra terhelődik, ami nagyon nem tesz jót.

Ezen kívül a lábai csípőből lógnak, ez nem jó a csípőjének.

A legtöbb kenguruban csak elől lehet hordozni, így max. 8-9 kilós babát lehet vinni, ennél nagyobbat már a hordozó személynek is kényelmetlen és egészségtelen hosszú távon elől cipelni, ugyanis az ember "eredetileg" háton hordozásra termett.

De vannak más hordozóeszközök, amik kifejezetten jót tesznek a babának! Ilyen pl. a hordozókendő, a mei tai vagy a csatos hordozó.

Ezek biztosítják a megfelelő lábtartást, a teljes popsit alátámasztják, egyenletesen osztják el a súlyt, mindenhol megtámasztják a babát és lehet bennük háton hordozni.

A hordozókendőt biztos ismered. Újszülött kortól használható, de ajánlott egy hordozási tanácsadótól segítséget kérni vagy kendő-tanfolyamra menni, mert a rosszul megkötött kendő legalább annyira rossz, mint a kenguru.

A mei tai egy ázsiai hordozó, könnyen meg lehet kötni, ehhez már nem szükséges tanfolyamra menni, egy videóról pár perc alatt megtanulható a kötése. Általában 3 hónapos kortól ajánlott, de van olyan kötés, amivel lehet újszülöttet is hordozni.

A csatos hordozó egy átmenet a mei tai és a kenguru között. A baba ugyanolyan pózban van, mint a mei tai-ban, de ennek a pántjai csatokban végződnek, így olyan egyszerű felvenni, mint egy kengurut.

A helyes lábtartás:

[link]

[link]


A kifelé fordítás pedig a lehető legrosszabb hordozási mód! (És ezt sajnos a legtöbb kenguruban ajánlják.)

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!