Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázcsillapításra a Nurofen...

Ha lázcsillapításra a Nurofen nem vált be akkor a Panadol jó lesz?

Figyelt kérdés
Germicid-et kap de mellette akarom még felváltva adni.
2011. szept. 13. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, mert más a hatóanyaga. Nálunk 1x volt olyan betegség 40fokos lázzal, amikor csak a Panadol Baby segített. Arra figyelj, hogy sok folyadék kell mellé!


(Amúgy orvos még írhat másik fajtát, nekünk van Noraminophenazonink is pl.)

2011. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A germicid önmagában nagyon jó, minek tömöd a gyereket ezen felül gyógyszerrel?


Lehet, hogy a gyerek jobban reagál a paracetamolra, mint az ibuprofen-re, ebben az esetben a panadol használ majd.


Germicid C mellé viszont nem adnám.


Ha a nurofen nem hat 3 órán belül, akkor adj panadolt, hátha. Váltogathatod a különböző hatóanyag miatt, így sűrűbben kaphat láz és fájdalomcsillapítót a gyerek. De még egyszer, nem a Germicid mellett.


A hűtőfürdő is nagyon hatásos tud ám lenni, és akkor annyi gyógyszert sem kell beletömni. Na meg nem túl magas, lázat akár hagyni is lehet, legalább dolgozik a szervezet. A gyógyszer meg drága is.

2011. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Második!

Általában az igen magas láznál szükséges két féle gyógyszer, épp azért, mert egy fajtát csak ritkábban lehet beadni...

Még hűtőfürdő mellé is kellhet.

Mint írtam, nekünk egyszer volt ilyen 40 fokos lázas betegség (kezdődő tüdőgyulladás), nem tudtuk levinni, a hűtőfürdő kb. arra az időre hatott, amíg kivettük, megtöröltük, plusz még 20 perc. Egész nap meg nem ülhet a kádban egy beteg gyerek.

A tartósan magas láz pedig károsíthatja a szervezetet! Ezért fontos csökkenteni. Természetesen nem 38 fokosról van szó, hanem 39,5 vagy annál magasabbról.

2011. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!A láza 39,3 és a doki délelött javasolta a két féle gyógyszer használatát felváltva de a Nurofen nem jött be.Hütőfürdőt csináltuk sajnos eredménytelenül:(
2011. szept. 13. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!

A Germicidet nyugodtan lehet felváltva adni Nurofennel vagy Panadollal! Sőt! Ha annyira lázas a gyerek, akkor kell is!

2 doki is mondta - nekik jobban hiszek.

2011. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második. Azt írtam, hogy igen, lehet váltogatni, de nem úgy, hogy kapja a germicidet, és még amellett váltogatjuk a panadolt-nurofent.


Kb. hatóránként lehet adni mindhármat (napi négy). Ha beadod a panadolt, 3 óra múlva nurofen, 6 órára panadol, 9 órára nurofen 12 órára panadol... Tudom, én is csináltam eleget.


Ha adsz germicidet, azt hogy adod? Melyik mellé? Germicid+panadol, 3 órára nurofen, 6 órára germicid+panadol, 9-re nurofen?


Ez egy lónak is elég lenne. Mindhárom lázcsillapító (mivel fájdalomcsillapító is) elnyomja, elbágyasztja a gyereket, ami végül is nem baj, de magadnak sem szednél be dupla dózisú altatót, nyugtatót...


És azt is fenntartom, hogy a különböző hatóanyagok máshogy hatnak. Épp ezért ha a nagyobb lázas, neki a nurofen az első, ha a kisebb, akkor a panadol, mert ezekre reagálnak jobban. De harmadikat akkor sem adnék, ha cigánygyerek potyog az égből, inkább fürdetem.

2011. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves második!

nem hiszem,hogy én vagy a másik válaszoló úgy gondolta, hogy 3 fajta gyógyszert adunk.Miért is adnék 3 fajtát amikor a nurofen nem vált be.Az volt a kérdés, hogy a Panadol segíteni fog e?A germicidet és a panadolt váltogatom nem pedig 3-at.Azért köszi a választ!

2011. szept. 14. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!