Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsra lenne szükségem!...

Tanácsra lenne szükségem! Hogy legyek nyugodtabb?

Figyelt kérdés
Lányom 13hós,gyakran histizik,földhöz veri magát.Ezeket még elviselem próbálok nem tudomást venni róla.Viszont mostanában mikor etetni próbálom nem hajlandó ülni a székben,nem akar enni ülve,csak ha mehetne közben(pedig nem lett ahhoz szoktatva)most este is vacsira kenyér lett volna virslivel,de neki csak a virsli kell a kenyér nem és visít,ahigy bír inkább nem eszik. Tudom ezek nem olyan borzasztó problémák,de nagyon fel tud húzni ezekkel és persze akkor már hangosabban szólok rá.És így csak jobban ordít. Ezekután persze szégyenlem,hogy ilyen gyorsan elszakad a cérna nálam.Nem tudom hogy lehetnék nyugodtabb? 8hetes terhes vagyok,de nem vagyok benne biztos,hogy menni fog két gyerekkel,ha 1 is így kiakaszt. Vagy a terhesség miatt vagyok feszültebb? Mit tegyek?Úgy útálom magam ez miatt.
2011. szept. 13. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne törődj vele,ha hisztizik. Hagyd,hogy egyedül egyen. Ha nem akar enni,akkor tedd el az asztaltól. Majd ha éhes lesz,akkor eszik. Egy kis éhezés nem árt meg neki.
2011. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is :-) 14 hós a "nagy" és 2 hós a pocaklakó.


lányom is feláll az etetőszékben, kifújja a kaját...

én rászólok, ha nem használ, akkor elküldöm az asztaltól. csak megtanulja. de nem kiabálok vele, csak mélyebb, erősebb hangon beszélek hozzá.

2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam SOHA nem eszi meg a kenyeret! De ez nálunk nem is gond. Néha egy fél kiflit megeszik, de más pékárút nem. Illetve a Tesco-s mini pizzából egy kicsit. Nálunk is van, hogy egyszerűen nem marad a székjében, hát én akkor a szobában adom neki. Igyekszem nem problémázni, előbb utóbb beáll a sorba, néha ha teszünk kivételt, abból még nem lesz szokás.

Nekem ma attól durant el az agyam, hogy a mosogatónál akart pancsolni, mindenáron oda akarta húzni a széket, rámászni és pancsolni. Kicsit hagytam, majd mondogattam, hogy lassan menni kell, még egy kicsit, bla-bla. De olyan üvöltéssel volt és fél délután a széket akarta odahúzni. Ha valamit a fejébe vesz, nem tágít.

Tutira a terhesség miatt is vagy méginkább ideges.

2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Néha nekem is nehéz, de még kisebb a babám, nem is miatta, hanem inkább más nehézségek miatt vagyok bosszús, és nem szeretném ha ő inná meg a levét, meg észrevettem ha feszültebb vagyok ő is nyűgös, ingerlékeny, sajnos a picik ezt megérzik és átveszik, ezért is kell megőrizni a hidegvérünket mert akkor mégnehezebb dolgod lesz vele. Szerintem egyél magnéziumot vagy magne b6ot mert azt terhesen is lehet szedni és jót tesz az ingerlékenységnek, nekem még görcsölt is a hasam mikor terhes voltam a stressz miatt ezért a doki napi 2-3 tablettát javasolt.

A másik, hogy találj egy időpontot, mondjuk este x órakor amikor már alszik a gyerkőc, amikor magadat kényezteted valamivel, ami jót tesz a lelkednek, egy jó könyv, egy forrócsoki, vagy nasi, körömlakkozás, vagy egy séta az esti friss levegőn, csillagnézés, bármi ami kicsit kikapcsol, és nem foglalkozol mással, próbálj meg feltöltődni. Gyerköchöz meg annyit tanácsolok, hogy próbálj meg türelmes lenni, és ha valamit nem akar akkor ne erőltesd, vedd rá játékosan hogy egye meg, vagy kapjon mást kiflit, zsömlét, vagy vágd ki valamilyen figurára a kenyeret hogy legyen kedve megenni, ha még sem eszik, akkor lehet menni aludni, aztán ha éhes marad, harmad nap hidd el normálisan fog vacsorázni, a lényge hogy te vagy a felnőtt ne hagyd hogy a fejedre nőljön a hisztijével, nem az van amit ő akar, csupán úgy érd el nála amit szeretnél hogy közben azt higgye ő "nyert". Végül is nem az lényge hogy kiflit evett, vagy kenyeret, vagy hogy ezt állva tette vagy ülve, bár én ha feláll akkor nem adnék neki, vagy ülve eszik vagy sehogy, és akkor éhes marad. Kicsit hosszú lett bocsi, próbáltam mindenre kiterjedően tanácsot adni.

2011. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha feszült vagy, akkor ő is nyügibb és hisztisebb lesz, én azt tapasztaltam! Az enyém még csak 10 hónapos, ő is be szokott próbálkozni a hisztivel, lehet, hülye megoldás, de én utánozni szoktam, ahogy ő hisztizik, és rám néz, és elneveti magát, és elfeledkezik a hisztiről! De gondolom, még azért ilyen könnyű vele, mert még pici! Majd ha nagyobb lesz, biztos nehezebb lesz nekünk is! Mi még azt csináljuk, ha nem akar enni, hogy amikor mi eszünk, akkor eszik ő is, és oda visszük az etetőszékét magunk közé, és úgy eszik, így érdekesebb neki, hogy a felnőttekkel együtt ehet! Amikor külön etettem, nem amikor mi ettünk, nálunk akkor volt, hogy nem akart enni! Biztos, hogy a terhesség is közrejátszik, hogy hamarabb ideges leszel! Kitartást!
2011. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2011. szept. 15. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a terhesség miatti hormonoktól vagy feszült, ingerlékeny, erről nem tehetsz, és teljesen normális.De próbálj meg tudatosan küzdeni ellene.Ilyenkor gondolj mindig arra, hogy ő még csak egy kisgyerek, aki most fedezi fel a világot maga körül.Az én lányom 11 hónapos, nagyon akaratos, szeret hisztizni, ha nem kap meg valamit.Néha úgy érzem, hogy dacol, persze, ez még korai lenne.Hát, én több okból kifolyólag nem akarok még tesót.Egyrészt anyagilag egyenesbe kell jönnünk, ezért dolgoznom kell majd.Másrészt azt szeretném, ha most csak Rá koncentrálnánk, hagy legyen most Ő a kicsi, hagy élvezze a maximális figyelmünket.Majd ha 4-5 éves lesz, és felfogja, hogy kistestvére születik, akkor már szeretnénk babát.Sokszor nekem ő is sok..Az meg normális, hogy azt szeretné csinálni, amit ő akar.Most próbálgatja a határait, hogy meddig mehet el veletek.Ha ideges vagy, inkább vonulj félre egy kicsit, ha teheted, nyugodj meg, kérd meg a párodat, játsszon most ő vele.És tényleg megérzik az idegességet a babák.Attól még hisztisebb lesz a kicsi..ezért kell küzdened ellene, hogy ne hozzon ki minden apróság a sodrából.Ha nem eszik, nem eszik.Majd eszik később, amikor már csillagokat lát az éhségtől.Ezen nem húzd fel magad!
2011. szept. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!