Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni az...

Hogy tudnám leszoktatni az éjjeli cicizésről? Vagy mit csináljak, hogy legalább nyugodtabb legyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 1 éves, általában 1 körül kel éjjel, aztán 3-4 körül, utána 5-6 és jó esetben visszaalszik 7ig, de sokszoor van, hogy a 6os szopizás elnyúlik negyed7-fél7ig, és utána már nem alszik.

Megszoptatom én, nincs ezzel gond, csak néha annyira kényelmetlen, mert rug,kapál, csipked a kezével, rángatja a cicimet a szájával, és nem tudok vele mit kezdeni!

Lehet nincs olyan sok tejem már, vagy nem tudom mi lehet, mert nappal is 4x szopizik legalább, és nem "panaszkodik" hogy nincs tej.

De a cumiját nem fogadja el éjjel, vizet sem, semmit, csak a cicimet, de mostanában nagyon nem tud nyugodtan szopizni....ja és álatlában 10-10 percet van egyik, majd másik cicimen mire elalszik....

Ha nem is tudtok megoldást, akinél hasonló volt, annál elmúlt ez?

Már csak a tudat is segítene, hogy ez csak egy időszak, és elmúlik....

Amúgy eléggé megviseli a 6. foga, még nem jött ki, de már totál fehét az ínye.....


2011. okt. 2. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor már nem az éhség miatt esznek, csak megszokásból. nálunk is ez ment aztán én besokaltam, amikor a lányom 11,5 hós lett. Képes volt ő is akár másfél -2 óránként enni. Én azt csináltam, h szépen fokozatosan, 2-3 naponta vettem el tőle egy egy cicizést, ami azt jelentette, h 1 alkalommal kevesebbszer adtam neki. Ha sírt akkor csak kivettem a kiságyból, ringattam pár percig, majd vissza az ágyába. Volt olyan h leraktam és már aludt is tovább, volt olyan is h sírt pár percig. De kb. 1 hét alatt elértük azt, h már csak reggel fél 5 körül ébredt először, na akkor megszoptattam és még 1 hét elteltével már csak reggel 7-kor kelt először és ekkor kapott cicit.Szerintem csak a te elhatározásodon múlik az egész.
2011. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Az utolsó mondatod a kulcs, Kérdező: fogzik, azért csinálja! És mivel így van, vége lesz, de legalábbis könnyebb lesz, ha áttörik neki!

Én továbbra is szoptatnám a helyedben és megpróbálnám én is átvészelni ezt az időt, mert úgy látszik, ő így reagál erre (az enyém szerencsére könnyen vette a fogait). Ha egyértelműen kéri a szopit, akkor adj neki nyugodtan, mert erre van szüksége, ráadásul az anyatejben is vannak fájdalomcsillapító, lazító anyagok.

Kitartás neked!

2011. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi nektek....igen, én is attól tartok, hogy marad a szoptatás...

Már egyszer sikerült leszoktatnom, kb 4-5 hónapos korában úgy, ahogy első válaszoló javasolta, csak visszaszokott, kb 7 hónaposan....

Sajna "kipattan" a szeme, ha nem szoptatom meg rögtön, és akkor még tovább fent vagyunk, mert vissza kell altatni.

Azért remélem könnyebb lesz.


Várok még válaszokat:)

2011. okt. 2. 18:28
 4/5 xStefix ***** válasza:
Magyarul, sokkal jobban jársz te is és ő is, ha inkább megszoptatod, minthogy tréningezd... ;)
2011. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ja igazad van...ma éjjel még félálomban volt szopizás után, letettem, kimentem WC-re, mire visszaértem már állt az ágyban, persze totál ébren volt.Kb 40 percig altatgattam...édes volt, játszani akart a beszűrődő holdfényben:)vagyis inkább az utca fénye volt az...:D

azért remélem hamarosan jobb lesz a helyzet:)

2011. okt. 3. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!