Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon drasztikus, ha úgy...

Nagyon drasztikus, ha úgy altatom a 10 hónapos kisfiamat, hogy lefogom?

Figyelt kérdés
Nemrég feltettem egy kérdést, hogy miért nem az altatás, miközben néhány hónappal ezelőttig semmi gond nem vele. Azért nagyjából az látszik, hogy minden baba más és más; és ami az egyiknél beválik, az a másiknál könnyen lehet, hogy nem; vagy épp az ellenkezője válik be.az egyik anyuka azt írta, hogy ő szabályosan lefogja a gyerekét, az ölébe veszi, és magához szorítja, és ez tök jól beválik. Drasztikusnak tűnik, de kezdek megbarátkozni a gondolattal, hiszen ha látszik rajta, hogy borzasztóan álmos, de csak izeg-mozog, nem bír lehiggadni, akkor lehet, hogy ezzel tudunk segíteni. Egy alkalommal megcsináltam, mert nagyon kimerült voltam, és nem bírtam tovább. Végülis utána nagyon hamar elaludt, ez igaz. Lehet, hogy jobbat teszek vele így, mint hogy hagyom hosszan vergődni? Jó módszer lehet ez? Vagy károkat okozhatok vele?
2011. szept. 13. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Hallani rossz, de neked kell tudni. Az én kisfiam üvöltene, mint a fába szorult féreg. Én melléfeküdtem amikor már kb. 8 hós lehetett és most 1,5 évesen az ágyába fektetem és megvárom, hogy elaludjon. Nálunk semmi olyan nem jött be, hogy lefogom, bebugyolálom, vagy ráerőszakolok bármit is.

Nálunk amikor nagy nyüzsgésben volt, akkor a lábát csip-csip-eltem, meg a hátát, hogy ellazuljon. Meg volt, hogy mondtam neki, hogy lazítson, így nem lehet aludni, stb. kb. 1 éves kora körül.

2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
én sokáig úgy altattam a kicsimet hogy ő hason feküdt és én a kis hátára tettem a tenyerem (lefogtam, persze nem erővel, csak hogy érezze).és így aludt el.mindenkinek már válik be, és ha te úgy érzed nektek így jó, mert így tud elaludni ( és aludni pedig kell),akkor csináld így.
2011. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Én is altattam így.A pólya is teljesen ugyanígy működik.Semmi rossz nincs benne.Jobb mint kínlódni hagyni,annyira fel vannak már pörögve,kell a segítség a nyugtatáshoz.Anya fogja meg,és nem fáj neki.Pillanatok alatt beájulnak.(nagyobb gyereknél(1.5-2 éves) már nem működik)
2011. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Én nem fognám le, anya karjáról ne ez jusson már eszébe. Persze már én is próbáltam a 2 évesem hisztigörcsét így csillapítani, de nem igazán segített. Mindenesetre rendszeres altatáshoz pláne nem használnám. De te látod, mennyire akad ki tőle. Babakocsiban altatás vészhelyzetben? Inkább oda kötném, és tologatnám míg fel nem adja, ha nincs más megoldás.
2011. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Lánykám 7 hónapos és izeg mozog és igen kell a segitség, hogy aludjon. Ha az ágybában altatom, akkor igenis le kell, hogy fogjam egy kicsit, hogy ne tudjon hasrafordulni, majd onnan felállni, ha ez nem válik be, akkor ölbeveszem és megpróbálom kezét lábát úgy fogni, hogy ne lebegjenek szabadon és ringatással bizony szépen elalszik. Nem eröltetek rá semmit. Fáradt ezerrel, de nem tud elaludni az izgalom miatt. Babakocsit a lakásban nem tudok használni (családi házban lakunk kb. 2. emelet és szűk kanyargós lépcső), nincs ember aki ide felcipelje.
2011. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
hát nem szól jól. én nem szeretnék így elaludni, hogy lefognak.
2011. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Én talán két alkalommal csináltam ezt, amikor nem akart elaludni, sirt, mászott pedig tök álmos volt. De állandóra azért nem venném.
2011. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Én az unokaöcsémet altattam így! Pólya-elv, így neveztem el:-)

Ölembe fogtam, biztonságos szorossággal átfogtam úgy hogy lefogtam közben a kezét, tartottam a fejét, magamhoz öleltem, és úgy aludt el. Ő is nagyon izgága volt örökké, sosem akart aludni, csak ficergett, de ez a módszer bevált.

2011. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Én csatos hordozóban altatom el, ha nagyon fel van pörögve. Max. 10 perc és alszik, mint a bunda.
2011. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
szerintem semmivel se rosszabb, ha te öleled mint babakocsiba vagy hordózóba lekötni.
2011. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!