Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kicsi fiam nem...

5 hónapos kicsi fiam nem eszik meg a zöldséget, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiam tápszeres baba, imádja a gyümölcsöket, meg a milupás vaníliás tejberizst, de a zöldségeket egyáltalán nem eszi, (csak a sütőtököt) kérek ötleteket tanácsot, véleményt, segítséget. Köszönöm!

Lelkes Anyuka :D:D


2011. szept. 14. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Varj meg vele egy kicsit:) probald a repat, az finom edes. Keverd gyumolccsel, majd egyre tobb legyen benne a zoldseg.
2011. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, úgy néz ki, hogy az édes ízt már megkedvelte.

Én is répát és céklát ajánlok, illetve az én fiam először mindent őszibarackkal keverve szeretett meg. De a mandarin után a narancsot is megszerette, pedig az savanyú.

A gyerekek szeretik a kapor, a köménymag ízét, a párolt zöldségeket gyakran ízesítettem kicsit erőteljesebben köménnyel.

Most volt 2 éves, gyakorlatilag mindent megeszik.

Néha csemegeuborkát enne magában - vagy Mackó sajttal...

2011. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! az én lányom se nagyon szereti a zöldséget,sőt a sütőtököt is utálja! vmelyik zöldségtől a hideg is kirázza!

Milupa milumil vaníliás pépet szereti,más pépet nem!

én kicsit becsapom és teszek mellé gyümölcsöt,így megeszi:-)

az enyém 5 hós múlt!

sok sikert!

2011. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én párolt almával édesítem a zöldségeket amiket lehet! Így "mindent" megeszik!
2011. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém nem szereti a borsót meg a paradicsomot,ezeket én sinlaccal dúsítom fel,na úgy mindig elfogy.:)Vagy tejpéppel.
2011. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kicsim se akart zöldséget enni. Se amit főztem, se sinlacal, se üvegeset, se répát, semmit. Csak a gyümölcs. 2hónapig minden nap próbálkoztam, és semmi.Úgy el voltam keseredve. Aztán betöltötte a 6hónapot és egyik napról a másikra megette a főzeléket! Az egész üveggel!!! Azóta is eszi, néha vannak rossz napok, de eszi! Nem tudom...nem volt rá érett?

Sóval bocsi, én sajnos nem tudok tanácsot adni, csak gondoltam megvigasztallak egy kicsit a mi esetünkkel, hogy nem lesz ez feltétlenül mindig így.

2011. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 14. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!