Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos a babám, adjak Neki...

8 honapos a babám, adjak Neki a huslevesből zöldséget meg csirke husit? Hiszen az füszeres. VAgy egyáltalán használjak-e bármiféle füszert már ha főzök neki?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam 8 hónapos korában, hogy a levesben főtt krumplit, sárgarépát és hust összeturmixoltam egy picike tápszerrel. A leves levét nem tettem hozzá, mert nem igazán a benne lévő dolgok a fűszeresek, hanem a leves leve.
2011. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így adtam ahogy az első, vagy külön forraltam egy kis vizet, és abban turmixoltam össze a hust és a zöldséget. De a 2. gyerekemnél már füszertelenebbül főztem, és 8-9 hónaposan már kis husleves lét is tettem a turmixába.
2011. ápr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig mindent külön főztem neki só nélkül. Zöldfűszereket használhatsz mint pl petrezselyem. A fiam nagyon szerette. És a só, cukor, tej, tojás és liszt mentes kosztot is.
2011. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, én is sokat gondolkodtam ezen, 7 hónapos a csajszim.Tegnap megkaptam párom mamájától, hogy miért nem veszem ki a levesből a zöldséget.Úszott a leves tetején a tyúkból kifőtt zsír.Aznap utaztunk tovább, nem mertem megkockáztatni, mert mi van, ha út közben begörcsöl a pocija tőle, mit csinálok..Belegondoltam, hogy pár hónapja még méhlepénye át kapta a táplálékot, minek siessek az ilyen dolgokkal? Még csak 7 hónapos, lesz ideje bőven enni mindenfélét!A sógornőm már a halat és a kolbászt is megkóstoltatta a 6 hónaposával, és verte a mellét, hogy milyen jó anya stb.Hát, no comment..Az lehet, hogy a zöldséget hamarosan kivéve a levesből megpróbálom neki adni, de a levét még nem.Semmi szükség borsra, vegetára, húsleveskockára.Amikor főzök neki, egy csipet sót azért szoktam tenni a krumplihoz, attól nem lehet baja, és én se enném meg, ha vízízű lenne.
2011. ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem odaadhatod neki.Nekem 5-6 hónapos volt a lányom,mikor nem volt hajlandó enni a főzeléket,a doktornő tanácsára elkezdtem füszerezni,simán megette.Azóta 1 éves,és igy eszik.Mielőtt valaki megszól,tápszeres baba,és 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2011. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb baja lesz a kipufogógáztól a babádnak mint a húslevestől... Én vegeta nélkül főzöm, (hiszen az ízfokozó nem egészséges, az összes többi dolog mértékkel igen) és 6 hónapos kora óta eszik a kisfiam így húslevest.

9-10 hónapos korától szinte mindenből kap amit mi is eszünk. Kivétel: méz, mák, mogyoró, dió, túlfűszeres ételek, édességek

2011. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 1 hónapig nem ette a főzelékeket.Eddig tartott rájönnöm,hogy fűszer nélkül nem eszi meg.Én bizony szinte mindent használok neki(persze határok vannak a mennyiségben)de azóta bámit megeszik.Most 7.5 hós.
2011. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom lassan 6 hós babámnak, felteszem a levest főni pici delikáttal. amikor már puha a husi, zöldség, külön veszek neki a levéből + zöldségből, húsiból. A mi részünket pedig főzőm még fél órát max. de azt már fűszerezem normálisan.

Így nekünk, és neki is van levese.

2011. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!