Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a csecsemőkori epilepszia...

Mik a csecsemőkori epilepszia tünetei?

Figyelt kérdés
11 hónapos lányom ma séta közben oldalra billentette a fejét, és elmerengett.Olyan volt, mintha aludna nyitott szemmel, de lehet, hogy csak nagyon nézett valamit.Elég ijesztő volt, azóta is ezen rágódok.Sajnos másfél hete beütötte a fejét.Nem volt semmi baja eddig, de most nagyon aggódom.
2011. szept. 14. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz vidd orvoshoz. Az is lehet,hgy csak elbambult. Ha szóltál hozzá reagált rá?
2011. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy lehajoltam,szólítottam, 1 perc múlva már nézett és mosolygott rám.De ha még egyszer előfordul, elviszem orvoshoz, mert elég ijesztő volt, és ilyen nem volt előtte.Azt hittem, elaludt..De nem volt üres a tekintete, értelmesen nézett rám.
2011. szept. 14. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam (2 éves) is szokott "elmerengeni", ha nagyon érdekli egy játék, vagy néz vmit.

Nem vagyok doki, de ez sztem nem epilepszia, amiről írsz. Akkor rángatódzna, meg összegörcsölne e az egész teste. De természetesen mutasd meg dokinak, az a biztos!

2011. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyermek megfeszíti magát,remeg és fennakadnak a szemei.Valószínű csak elbambult,ha rohama lett volna akkor nem egy perc kellett volna ahhoz,hogy rád figyeljen,és nem nevetve tette volna ezt.Szerintem feleslegesen aggódsz,de hívd fel a gyerekorvosod,vagy a védőnőd.Nekünk régen figyelni kellett,mert sokszor megfeszítette magát a fiam,de szerencsére nem epilepsziás.
2011. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos olvastam a neten, hogy sokszor nincs roham, csak álomszerű állapot, és a fejet ért ütés kiválthat ilyet.Lehet, délután megmutatom a gyerekorvosnak, lassan 2 órája alszik.Ilyen szokott lenni, de most még ez is gyanús nekem.
2011. szept. 14. 12:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy félek!!
2011. szept. 14. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyerekem barátnője epilepsziás volt,kinőtte mára(5 éves),de akkor olvasgattam a témában,és tudom h 2 féle epilepszia van,szóval nem kérdezel hülyeséget.Az egyik a tipikus végtagmerevséggel járó görcsös roham,a másik pedig olyasmi amit te is írsz,vagyis mintha elveszítené a kapcsolatot a külvilággal.Azon a kislányon is láttam néha ilyet,olyankor nem volt itt.Szóval szerintem mielőbb egy EEG,bár ezt indokolt esetben végzik,de csak ez mutatja ki.Harcold ki valahogy,lehet azt kéne h túlozd el,akkor biztos megcsinálják.Sajnos a magyar egészségügy ilyesmire kényszerít minket.De minél előbb elviszed,annál jobb.De remélem nincs semmi baja!!!!!!!!
2011. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam a védőnőt, ő azt mondta, hogy nem gondolja, hogy az lenne, mert lenne más tünet, és előzmény ( pl. a szülés körül). De ha a héten még 2-szer, háromszor ismétlődik, akkor viszont orvos, és neurológia. (nyugalmi EEG) Hát, nem nyugodtam meg!
2011. szept. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!