Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosi rendelvényre jöv...

Orvosi rendelvényre jöv hónaptól kezdjük a hozzátáplálást. Mit adjak majd neki? Csecsemőkori reflux miatt.

Figyelt kérdés

A doki azt javasolja, hogy jöv hónaptól(3hónaposan) kezdjük a szilárd ételeket, mivel sokat bukik a kislányom.

Minden étkezés után még fél órával is, nem csak tejet sajnos.

Almát, vagy krumplit, vagy mit lehet majd először adni. Ne legyen savas, de szorulása se legye......

Akinek ilyesmi miatt kellett kezdenie, az mivel kezdte?

(Ha ott tartunk azért majd a dokival is egyeztetek)


2011. márc. 25. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:

ajánljuk a táplálék viszkozitásának (sűrűségének ) fokozását. Erre manapság a kukorica-, burgonyakeményítőt, ill a szentjánoskenyérfa magkivonatát tartják alkalmasnak. Ez utóbbit tápszergyártó cég is forgalmazza a gyógyszertárakban. Anyatejes babáknál is alkalmazható előetetés formájában. Nagyobb ill. nem anyatejes babáknak többféle refluxot csökkentő tápszer közül lehet válogatni. Mindezeket azonban a szakorvossal kell megbeszélni, a megfelelő tápszert és esetleg a gyógyszert kiválasztani.



gondolom a sinlac-ra gondoltak, amit naytejhez lehet keverni


Szerintem mndenféle gyümölcs, zöldség elég brutális iylen kis korban

Az alma savas, akkor inkább krumpli, répa.


De azt nem értem, ha mér adoki hozzátáplálást javsolt, akkor miért nem mondta, hogy konkrétan mivel

2011. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kap refluxos tápszert?

nekünk nem ezmiatt kellett, de szerintem a refluxot egy hozzá táplálás nem fogja megoldani, azt csak az idö a növekedés oldja meg.


Szóval én külföldön élek és itt pl a gyümölcsöket a savassága miatt csak 6-ik hónaptól lehet adni. De vannak vasgyomrú gyerekek és simán nem bukják vissza az almát.

Nekem a kislányom anyukám javaslatára elöször reszlt almát kapott és a savat bukta folyamatosan, majd megföztem az almát és nem bukta. de elkezdtem répát, azt is bukta. pasztenákot nem bukja és imádja is. krumplit sem bukja. ha a 3-ik hónapot betöltötte akkor szerintem egyszer egyszer rápát vagy paszternákot vagy krumplit adhatsz neki, egy egy kanállal.

2011. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kislányom Nutritont kapott, hogy ne bukjon, az besűríti a tápszert, így kevesebbet vagy nem bukik tőle a baba (már amelyik babánál beválik, nálunk bevált). Az almát, krumplit is vissza fogja bukni, ha erős refluxa van!

De amúgy almalével érdemes elkezdeni, majd almapürével, utána jöhet a krumpli is, csak ne túl nagy mennyiségben, mert ez székletfogó. Almából Gála almát vegyél, finom, édes alma, nem savas és lédús.

Amúgy kislányom is refluxos, de a hozzátáplálást csak később kezdtük el (4,5 hónaposan), akkor is leginkább azért, mert elkezdett fogyni. Most még mindig kapja a Nutritont, így keveset bukik, és végre hízik is. 6 hónapos lesz mindjárt.

Nemrégiben elkezdtem adni neki a Sinlacot is. Az is jó, mert sűrűbb "anyag", nagyon szereti.

2011. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb lenne, ha adnál a picinek Nutrilon sűrítő tápszert minden etetés előtt, mint a hozzátáplálás elkezdése. A babád még nagyon pici, az emésztőszervei még fejletlenek. Az, hogy a hozzátáplálással egyszeriben elmúlik a reflux, nem igaz! Attól, hogy szilárd ételt is kap néhány kanállal, még bukni fog (tapasztalatból mondom). Az enyém simán csak bukós volt, nem volt refluxa, de nála még a hozzátáplálás sem hozott azonnali sikert. 6 hónapos volt, mikor elkezdtem szilárd étellel etetni, a bukás meg csupán 10 hónapos kora után maradt el.. addig maradt a napi 5-6 ruhacsere.
2011. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából találgat a doki, hogy biztos reflux az a reflux. Viszont a dokink(elég öreg a szakmában, és nagyon jó) nem bízik semmi műben, ezért nem is említette eddig egyik tápit sem amit írtatok


Időre bízom én is, nem is nagyon erőltetném a hozzátáplálást. Mivel még kicsi a lányom és lazák a gyomorzáró izmok, amik idővel erősödnek, ebben bízik, elnövi, de azt sem szeretném, hogy folyton savasat bukjon:( Mondta a doki, hogy ahogy felülnek, meg meg elmaradnak a bukások, mégis:(


Amúgy a doki tegnap csak megemlítette, hogy ez lesz majd a teendő, csak legyen betöltött 3hónapos a kicsi, és a krumpli pépet említette. Csak ugye most hónapokig csak krumplit tejjel eszik a kicsi, vagy valóban elkezdünk "enni". Tapasztalat lenne jó.

Nem várok csodát, remélem csökken, esetleg "elmúlik", és minden marad 6hónapig, ez lenne a legjobb.

2011. márc. 25. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Írok majd privit! Én voltam az utolsó válaszoló... különben 4 gyerekes anyuka Sajnos van tapasztalatom a régi elvekről és a nagyon bukós babákról is.

Különben a dokinak nem találgatnia kellene, hanem elküldeni a babát gasztroenterológiára, hogy ott döntsék el van-e valami baja vagy csak tényleg bukós... Hízik rendesen a babád? Sír, miután bukott?

2011. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem refluxos volt. Havonta jártunk a gasztroenterológiára.

Nutriton sűrítővel kellett az anyatejet (úgy hogy előtte 3-4 kanálnyit összekevertem megitattam vele, aztán jött a szopi), majd a tápszere is kellett keverni.

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást 4 hósan sinlac+őszibarack volt az első falatok. Délután ezt kapta olyan 2 hétig. Ezután jött a körte persze sinlaccal. Majd amikor 6 hós lett elkezdtük a krumpli, répát délben.

Ami még nem savas az a meggy, sütőtök. Ezekkel elvan a gyerkőc féléves koráig vagy még tovább. Mi egy éves koráig sinlacoztunk délután.

Mindkettőnél így csináltam, hálistennek ki is nőtték 1 éves korukra. Bár hozzáteszem nekünk gyógyszerezni is kellett őket. De sokat jelent hogy mivel eteti az ember, mert tényleg ha sokat bukik még nyelőcsőgyulladása is lehet ami borzalmas. Persze ez már erős reflux esetén van...

2011. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

első hónap:1,5kg

most csak 790g hízás volt

nem sír, de nyűgös

2011. márc. 25. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, a lányom max. 70 dekákat hízott havonta :) Gyönyörűen fejlődik a babád!

Ja4Az enyémeknek is volt szívzörejük.. előző voltam

2011. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az előző, hanem a 4 gyerekes :S
2011. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!