Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is kezdte későn babája...

Másnak is kezdte későn babája az önálló evést?

Figyelt kérdés

20 hónapos kislányommal hiába küzdök, csak kézzel hajlandó enni, a kanállal csak játszik,dobol, vagy ledobja a földre. És poháról sem hajlandó inni, csak a tanító-poharat fogadja el, ami nem sokban különbözik a cumisüvegtől, csak puhább a felső része és jobban jön belőle a víz. Elfordítja a fejét vagy kiönti a vizet, ha pohárral próbálkozom.

Más is volt így? Tapasztalatok, trükkök, módszerek?


2011. szept. 14. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

21 hónaposom egy évig kézzel evett. olyan 2-3 hónapja szépen kanalazik.


pohárból csak a fürdőkádban iszik, ott tanítottuk hogy kell, kéri is a vizet a poharából ha fürdik de máshol nem iszik pohárból :/

2011. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahá! Akkor én is kipróbálom a fürdőben :-))
2011. szept. 14. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

igaz,az én kisfiam 14 hónapos,de elég régóta iszik már pohárból,néha segítséggel,néha egyedül.napközben csőrösből iszik,de én mindig evésnél,mikor együtt eszünk,akkor kínálom neki a pohárból a vizet.én is ittam mindig vele és ez tetszett neki.nem erőltettem máskor,csakis evésnél.azóta mindig,ha látja,hogy apa,vagy anya iszik,mindig jön és kér ő is :)))

ezt csak azért írtam,hátha felkelti az érdeklődését a te babádnak is :)

2011. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Villával eszik darabosat?

Először villával érdemes próbálkozni, és amikor azzal már ügyes akkor jön a kanál.

2011. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, darabos ételt sem hajlandó enni. Kivéve a spagettit és a kenyérféléket, amiket meg csak kézzel. Régen szerette a rántottát, de most már azt sem eszi meg. Egyre kisebb a választék amit megeszik és egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetet. Minden másban olyan jó baba, mozgása gyönyörűen fejlődik, kedves, vidám, nem hisztis. De az evéssel mintha már zsarolna....:-((
2011. szept. 14. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos a kislányom, de egyáltalán nem érdekli még az önálló evés. Nagyon ritka, amikor kiveszi a kezemből a kanalat, villát. Ő is szívesebben eszik kézzel.

Még cumisüvegből iszik. Vettem neki csőröst - kemény csőrű - , de nem tud belőle inni. Fuldoklik, annyira jön belőle a folyadék. Nem tudok mit tenni, ez van.

Pohárból szeret inni, de még persze azt is én fogom neki. Ezt már szívesen csinálná egyedül is! :D Csak még nyakon önti magát. Szóval ezt csak itthon tudjuk gyakorolni, utcára marad a cumisüveg.

Kicsit aggódom én is, főleg az evés miatt. De majdcsak megtanulja valamikor, hogyan kell helyesen használni az evőeszközöket! Remélem!!! :)

Trükköt és módszert nem tudtam írni, csak megosztottam veled, hogy tudd, nem vagy egyedül! :)

2011. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkit felpontoztam! Írjatok még, ha van tapasztalatotok ebben a témában!
2011. szept. 15. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!