Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is megijed a babája a...

Másnak is megijed a babája a hirtelen erős zajoktól?

Figyelt kérdés
6 hós fiam üvölt, ha pl. elmegyünk egy építkezés mellett (légkalapács), vagy ha egy másik baba fél méterről visít mellette. Párom attól tart, hogy "antiszociális" lesz a gyermekünk...
2011. szept. 7. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az én kisfiam is ugyanígy megijed (8 hós), bár ő nem sír, csak kimereszti rám a szemeit, és láthatóan pánikban van. Elég ha egy motor megy el mellettünk, nem beszélve a kerítés mellett ugató kutyákról. A lányom is ilyen volt, de ő tényleg sírva is fakadt! Most 12 éves és nem antiszociális, ellenkezőleg, barátkozik és nagyon cserfes!:))
2011. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez normális viselkedés.

Ezek a szakaszok ciklikusan változnak egy baba életében, ráadásul a habitusával is összefügg. Sőt! Teljesen lehetetlen dolgoktól is félnek néha.

Én amire kirívó és emlékszem, hogy 4-5 hónaposan az alufóliától félt a fiam. Ha látta, hogy tépem, ordított, mint akit nyúznak.


Egyébként 22 hónapos fiam a kisgyrekektől fél. Kb. 2 hónappal ezelőttig ordított, ha kisgyerekek 2 méternél közelebb mentek hozzá. Ez inkább antiszociális viselkedés, de mi nem aggódunk.

2011. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk még nagyon pici a Babánk. 3 hónapos, és igen, megijed a hirtelen zajoktól. Ő ugyan nem kezd el sírni (bár nagyon erős zaj közelében mostanában nem is voltunk), de ha mondjuk váratlanul éri valami itthon (pl kapucsengő), akkor összerezzen és tágra nyitja a kis szemét. Nem tudom, mi okból, lehet a hallásuk miatt, de a 3 hónapos vizsgálaton védőnő kimondottan rákérdezett arra, hogy megijed-e a hirtelen zajoktól. Szerintem ez teljesen természetes viselkedés, ne féljetek. :) Lehet, hogy a hallás dologgal butaságot írtam, de biztos megvan az oka, hogy miért fontos ez. Ha valami baj lenne ebből, gondolom a védőnő szólt volna.
2011. szept. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem ijed meg. Szerintem ez azért van, mert vasút mellett lakunk, születése óta hallja a vonatokat, amik néha nagyon hangosak, meg dudálnak is.

De ha pl. elbambul, akkor képes egy tüsszentéstől is úgy megijedni, hogy azonnal sírni kezd.

2011. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónaposan is megijed, pl. a fagyis kocsi zenéjétől. Ilyenkor magán kívül üvölt, pedig kellemes dallama van.
2011. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hónapos és igen, nagyon ijedős! Pedig nincs a teljes csendhez szokva, elég sokan forgolódunk körülötte, de észrevettem, hogy akkor ilyen ijedős, amikor fáradtabb, vagy éppen el van mélázva valamin, mert egyébként nagyon nyugodt baba. Ő attól tud rettentően kimeredni és sírva fakadni ha kifújjuk az orrunkat, vagy tüsszentünk úgy, hogy ő azt nem látja csak hallja :-) ami elég gáz az én esetemben, mivel keményen allergiás vagyok :-(. A másik amitől fél, az a szénsavas üdítőital kupakjának lecsavarásakor hallatszó szisszenés... na attól is üvöltés van. Viszont ha úgy igazán alszik a babakocsiban, akkor szerintem bombát is robbanthatnának mellette. Szóval helyzettől és a pillanatnyi állapotától függ, hogy hogyan reagál a hangos zajokra. Nem hinném hogy ez az antiszociális viselkedés jele lenne, most borzasztó barátságos és kedves baba, mindenkire rögtön mosolyog, egyáltalán nem fél az emberektől. Remélem ilyen is marad!
2011. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 1 éves lányunk is ijedős volt, aztán elkezdtük poénra venni a hangoskodást. Amikor apa tüsszentett, mondtuk nevetve, hogy apa vicceskedik. Vagy Anya turmixolt szintén, hogy ez csak a turmix, jaj de vicces. Most már odajön megnézi, hogy anya mit vicceskedsz a robotgéppel? És mutogatja a kis könyvében, hogy kell vele keverni. De a játszótéren is hisztizett egy kisgyerek és mutatta, hogy neki tetszik. Erről még azért majd leszoktatom. :)
2011. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én sem gondolom, hogy probléma lenne... :) Párom kérte, hogy írjam ki ezt a kérdést.

Fiam inkább azt nem viseli az idegenektől, ha belemásznak az arcába "visítozva" (akár gyerek, akár felnőtt). Megértem, mert én sem szeretem...

Az általatok említett zajok neki meg sem kottyannak (még).

2011. szept. 8. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!