Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babátokat milyen...

1,5 éves babátokat milyen módszerrel altatjátok ebéd után?

Figyelt kérdés
Nálunk még mindig csak az működik, hogy felveszem az ölembe, járkálok vele egy kicsit, rámhajtja a fejét, pár perc és bebólint. Leteszem az ágyra, így alszik másfél-2 órát. Próbáltam már máshogy, de nem marad meg fekve, elszalad, se simi, se dúdolgatás, se mesélés. Képtelenség rábírni, hogy nyugodtan maradjon. Mikor változik ez a helyzet? Mikorra érti meg, hogy, ha álmos menni kell aludni? Bölcsiben nem fogja senki se ringatni.
2011. szept. 14. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

tanácsot sajnos nem tudok adni, de ekkora babát nem lehet annyira kifárasztani, hogy magától elaludjon?

Az én 18 hósom ebéd után ráül kicsit a bilire, utána cumit a szájába, elkísérem a kiságyig, egyedül bemászik, kikapcsolom a TV-t, besötétítek és tudja, hogy aludni kell. KIjövök és rácsukom az ajtót. Ha nem álmos, előfordul, hogy kimászik, visz be magával az ágyba kisautót, stb, ha sokat mocorog, megint bemegyek hozzá, megint elkísérem a kiságyig, megint lefektetem. Ha csak motyorog, nem megyek be hozzá, csak ha veri az ajtót vagy valami nagyon hangosat csinál. Van, hogy csak 20-30 perc elteltével alszik el, de nem is akkor teszem le, amikor kimondottan elálmosodik, hanem amikor befejeztük az ebédet. Ha elalszik, 2-3,5 órát szundít. Már nem is bírnám emelni sem, főleg nem sétálni vele.

Egyébként szerintem azért csinálja, mert vele vagy. A bölcsiben nem fogják neki elnézni, ha kommentál:) hamar megszokja majd, hogy úgy aludjon, ahogy a többiek, főleg, ha látja a többiek példáját.

1 gyerekes, 25 hetes km

2011. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 éves kora körül megérik rá, az már a te feladatod, hogy megtanítsd neki. nem egyszerű és minél előbb jobb elkezdeni. nálunk az működött, hogy melléfeküdtem és becsuktam a szemem, elkezdett utánozni, majd rájött.

10 hónapos kora óta csak beteszem a kiságyba, se dúdolás, se mese csak jó éjt puszi

21 hónapos

2011. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy zajlik, hogy megebédel, pelus csere és beteszem az ágyba és alszik is! 10 hónapos koráig mi is úgy altattuk, ahogy te, de gondoltam egyet és mondtam, hogy vége, nincs több séta. Úgyhogy januártól szépen az ágyába szoktattuk! Az esti altatással kezdtük, volt, hogy éjfélig is ott ültünk az ágya mellett, míg el nem aludt, de nem vettük ki. Persze már a délutáni alvásnál sem volt séta, eleinte kicsit macerás és fárasztó volt. Volt, hogy sírt, de kb. 3-4 hét alatt megszokta. Ma már csak betesszük az ágyába és már alszik is!
2011. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondókás-dalos könyvet nézegetünk, énekelek neki. Pár perc múlva elalszik.
2011. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Kb két hónappal ezelőttig nálunk is a felveszem-kicsit ringatom és bekómál módszer volt, de már nagyon nagy és nehéz volt ( 98-as ruhák és 13 kiló) és különben is úgy gondoltam, hogy ideje megtanulnia egyedül elaludni. Kapóra jött, hogy új ágyat kapott (mivel megtanult kimászni a rácsosból), leesésgátlós felnőttágyat és rettentően tetszett neki hogy önállóan közlekedhet.

Az új ágyhoz új szokás került bevezetésre, kb 2 nap alatt el is fogadta minden gond nélkül. Most úgy néz ki az altatás, hogy ebéd után bilizés, aztán új pelus, majd bemászik az ágyába. Kb 5-10 percet játszik a plüsseivel, dumál nekik, de csak úgy fekve. Én ott vagyok a szobában, de nem mellette és nem direktbe vele, pl összehajtogatom a szárítóról a ruhákat, vagy olvasok pár sort míg bealszik stb. Ha nagyon belelendülne a játékba és feláll v kimászik akkor visszarakom. Aztán egyszer csak belealszik a játékba. Ha nagyon kimerült, vagy idegileg zaklatottabb/fáj vmije vagy beteg, akkor szokta kérni a cumisüvegét (kb két korty vizet teszek bele), csak dudlizza egy kicsit és ebbe belekókad, akkor leteszi, befordul és alszik is. (Néha eszébe jut és kér altatódalt, szigorúan egyet énekelek csak, különben azt játszaná, hogy példázzam a repertoárt, és nem bohócnak vagyok ott olyankor ugyebár :-D )

Összességében elmondható, hogy kb 10-15 perc alatt alszik el, viszont kb 1-1.5 órát összesen. Ha sírva megébred alvás közben (éjjel v délután, mindegy) akkor viszont kicsit fel kell vennem pár percre, hogy vissza tudjon aludni, ha viszont csak úgy megébred kicsit, akkor visszakókad magától is, nem kellek hozzá én.

2011. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22.43-as vagyok, elfelejtettem íni, hogy mi mindig ebédre érünk haza, délelőttönként legalább másfél órát vagyunk odakint (esőben-szélben), tehát alaposan ki van fáradva fizikailag. Ha valami oknál fogva elmarad a délelőtti kintlét, akkor viszont 30-40-50 perces szenvedés mire elalszik ebéd után.
2011. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!