Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a gyerektartás iránti pert? Apuka Angliában él és nem segít semmit.

Figyelt kérdés
Segítsetek hogy fogjak hozzá,mert fogalmam sincs. Apuka Angliában él, én már fél éve itthon. Megcsalt amíg terhes voltam, szétmentünk. Nem foglalkozik velünk, nem segít semmit ,én meg jelenleg 3,5 hónapja már,hogy benyújtottam a gyest és mivel az apuka külföldön él most szórakoznak,hogy igényeljek ott. De nem értik,hogy nem vagyunk együtt. Elég nehéz kereset nélkül egy 4 hónapossal, valamit muszáj lépnem. Sosem gondoltam,hogy ilyet teszek,de nincs választásom. Hova forduljak???
2011. szept. 14. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Apa nevén van a gyerek anyakönyvezve? Ha igen, akkor keress meg egy ügyvédet, aki beadja az igénylést az illetékes szervnek az általad igényelt összeggel megjelölve(reális összeg legyen), az a szerv (a bíróság) kiértesíti az apukát, hogy jelenjen meg egy kitűzött időpontra. Ha nem jelenik meg nem gond, majd levélben értesítik, mennyit állapított meg a bíróság, mennyit kell fizetnie. Az ügyvéd miatt ne aggódj, az ő díját a bíróság majd az alperestől hajtja be. Ha nincs a nevén, akkor bonyolultabb a helyzet.
2011. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az apuka nevén van , akkor hazajött ,amikor született, azóta nem láttuk.
2011. szept. 14. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bátran keress meg egy ügyvédet, mint írtam. A hivatalok nem foglalkoznak veled, az ügyvéd mindent elintéz neked. Ők tudják, hogy ez nyert ügy, ezért nagyon készségesek tudnak lenni, hidd el. Jár az a pénz a gyerekednek, ne hagyd annyiban a dolgot.
2011. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak attól félek mivel külföldön él ez nehezen lesz behajtható. Vagy nem?
2011. szept. 14. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipöben járok.Én a bíróságnak írtam nem fogadtam ügyvédet,rendesek voltak,intézkedtek.De nem tudták behajtani a külföldi tartózkodás miatt.Aztán kaptam egy végrehajtói papírt hogy nem volt sikeres a végrehajtás,ezzel a papírral mehettem a gyámügyre hogy megigényeljem az államilag megelölegezett tartásdíjat(ami gyülik majd az apa nevén,ha nem tudják behajtani,akkor le lehet ülni:) a bvben)de azt mondták nekem nem jár mert sok a fizum és meghaladom az alap pénzösszeget.hát igy aztán nem fizet semmit az apa és nem tehetek semmit,max polgári peres úton.
2011. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy könnyen behajható-e, ha külföldön él? Amint írták, ha ő nem fizet, hát fizet az állam helyette, aztán majd behajtják rajta. Az már nem a te problémád. Viszont, ha meg sem próbálod, akkor a gyerekedtől veszed el azt a havi x összeget.
2011. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!