Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges e ügyeletre menni,...

Szükséges e ügyeletre menni, vagy elég holnap reggelig a tüneti kezelés, ha 1 éves kislányomnak vizes orrfolyása van, felszökött a láza a popsijában mérve 39,4-re?

Figyelt kérdés

Kapott lázcsillapítót,szívom a nóziját gyakran,kapott orrcseppet.

Inni sem cumisüvegből ,sem pohárból nem hajlandó,gyógyszeradagoló kiskanállal erőltettem belé néhány kortyot,ezt folymatosan erőltetem,de még így is nagyon kevés az amennyit ivott.


2011. szept. 14. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
én mennék ügyeletre
2011. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem használ a lázcsillapító, vidd be. Ki ne száradjon szegényke, lehet a torka is fáj, ha ennyire nem kéri az innivalót.
2011. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle képpen vidd be, ha nem iszik. Ki fog száradni!!!! Ha tudod itatni, akkor jó lesz holnap is.
2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én vinném mindenképpen az ügyeletre azért, mert nem iszik. Ez nagyon veszélyes! :-(( A láza is magas, de főleg az a gáz, hogy nem pótolja a folyadékot. :-(


Jobbulást nektek!

2011. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én be vinném,mivel nem akar inni.Ez nagyon veszélyes ki is száradhat.
2011. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én is csak azért vinném be mert nem iszik és ha lázas akkor nagyon könnyen kiszáradhat :(((

jobbulást!!!

2011. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez azért elég magas láz még popsiban is. Jobb ha viszed ügyeletre.
2011. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem vinném be.

Reggel úgyis mehetsz orvoshoz, a láza levonva 38.9.

Sajnos nekem az a tapasztalatom (egyszer hívtam ki az ügyeletet, de akkor a fiamnak 40.5 volt popsiban mérve), hogy tojnak az ember fejére és inkább ártanak, mint használnak.

Felírt antibiotikumot, jól leszidott és elment.

Másnap elmentünk a háziorvoshoz, azt mondta, nehogy adjam amit felírtak este, csillapítsam a lázát és itassam).

Csak akkor vinném be, ha tényleg nagyon nem iszik, ha már óránként megvan az 1-2 korty, akkor nem.

De ha Téged megnyugtat(ott), akkor az a helyes megoldás Nektek.

Remélem minden rendben. :)

2011. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Az ügyeletre már mi is mentünk régebben 40 fokos lázzal,csúnyán néztek ránk,azt mondták,hogy nincsen semmi baj,aztán másnap fel kellett szúrni a fülecskéit,mert már majdnem magától perforáltak a dobhártyái.

Átvészeltük az éjszakát,sírt nagyon mikor felébredt 1 óra felé hajnalban,megfeszítve magát éjszaka,pedig kapott fájdalom és lázcsillapítót,inni kínkeservesen a kiskanállal erőltetve ivott azért egy keveset.


Reggel elmentünk az orvoshoz,piros a torka,kapott antibiotikumot,mivel mind a kettő fülecskéjében grommet van és nehogy ismét a fülére húzodjon a gyulladás,már 2 X szúrták fel mindkét fülét régebben,ezért aggódtam,hogy most is azzal is baj van és azért sírt annyira a fájdalomtól,de szerencsére a helyükön vannak a grommetek és nem látszik váladék sem.


Mióta hazaértünk ,evett egy kevés pudingot,ivott egy kevés teát,megkapta az antibiotikumot,orrcseppet,fájdalomcsillapítót.


Köszönöm a tanácsaitokat! :-)

2011. szept. 15. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!