Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a fiam ülve...

Létezik, hogy a fiam ülve alszik? Van ilyen?

Figyelt kérdés
11 hónaposom cicin alszik, mellettem. Mostanában szoktatom az ágyához, kicsit hagyom sírni. Ilyenkor felül, ülve bealszik, ha leesik a feje, sírdogál, majd újra bealszik. (eldőlni nem dől el) 40 perc után megsajnáltam , és magam mellé vettem. Mi lesz így, hogyan fog egyedül aludni? Forduljak alváslaborba?
2011. szept. 14. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elalszik,fektesd le. Ha magadhoz veszed,akkor soha nem fog az ágyában aludni. Eddig is az ágyában kellett volna altatni.
2011. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az alváslabor még korai lenne. Vannak gyerekek, akik 2-3 éves korukig sem alszanak el egyedül, az én lányom is ilyen lesz. Idő kérdése és kinövi, megszokja az ágyat, és hogy nem alszol mellette. Ha elaludt próbáld lefektetni, esetleg alvós játékot berakni mellé.
2011. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én 3.5évesemről képsorozatot tudnék küldeni, milyen pozíciókban aludt el! :)

volt, hogy mesét nézett, evett, és a kaja a tányér kihullott a kezéből és ülve horkolt! :) de félig a kanapéról lelógva, állva és támaszkodott az ágynak és ugyis....

általában a gyerekek még ilyenek.

Szerintem nagyon jól csinálod a szoktatást, de ha már elhatároztad magad, ne gondolt meg magad! Elhiszem hogy sajnálod, de ha visszaveszed magad mellé 40perc mulva, akkor ebből így mit tanul a gyermeked?

Inkább tarts ki, ha ülve elalszik, fektesd le, vagy döntsd el óvatosan. BIztos megébred egyszer kétszer az elején, de egyre ügyesebb lesz majd!!

Neked nehezebb, mint neki szerintem!

Kitartást!

2011. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én majdnem hasonló helyzetben vagyok. Csak én a cumitól szeretnék most megszabadulni. Nagyon jó, h elhatároztad magad. Nekünk a kisággyal semmi gondunk nincs, sőt, mindigis csak ott volt hajlandó elaludni. 4napja csinálom a cumi nélküliséget, ami eleinte elég rosszul fogadott 1,5éves fiam. Az este még hagyján, mert addigra rendesen elfárad, de a délután... Órákig képes dumálni! A 4ből egy nap sírt is, inkább ordított egy órán át. De nem szabad engedni nekik! Mi tudjuk, h neki is mi a jobb, csak ő ezt még nem így fogja fel. De pár nap, 1hét alatt szerintem megszokják. Ott kell hagyni hisztizni. Rázárom az ajtót, és 5-10percenként ránézek. Helyreigazítom, mondom neki pl., h "csssssssss!most aludni kell!". De nem szabad vele csevegni. És előbb vagy utóbb úgyis elalszik. Ma már csak 20perc volt a délután, ami első nap 2óra. Ma este pedig egyetlen hang nélkül zárta be a szemét!

Szóval kitartás, ne add fel!

2011. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, h csak olyankor megyek be, ha sír. Ha csak dumál, akkor nem zavarom.
2011. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!