Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki igeny szerint szoptat,...

Aki igeny szerint szoptat, annak hogy alakul a hozzataplalasa?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Második gyerekemet sikerült csak teljesen igény szerint szoptatnom. Ekkorra a nagy gyerekemnek már megvolt a napi 5x-i étkezése. Én függetlenül attól, hogy a pici mikor szopott, mindig odaültettem a közös asztalhoz. Először csak ebédkor, aztán reggelihez is, és később fokozatosan minden étkezéshez. Mindig megkínáltam őt is, függetlenül attól, hogy mennyire kérte vagy sem. Egy idő után ő is a darabosat "követelte magának", 9,5 hónapos korától semmi pépeset nem fogadott el, saját kezével "vadászta le" a zöldséget/gyümölcsöt/kenyeret stb.

Már elmúlt két éves, 20 hónapig szopizott és nagyon jó evő lett belőle, pedig 7,5 hónapos koráig semmilyen ételt nem akart elfogadni, csak a cicit.


A harmadikkal is így fogom csinálni.

2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdettől fogva jó evő baba, a korházból úgy jöttünk ki hogy már rendesen szopizott és volt tejem. Először 3 órára állította be magának az evést, aztán változó volt, 2-4 óránként kérte, mikor hogy, de rendszer mindig volt benne, mindig én alkalmazkodtam hozzá. 6,5 hósan kezdtem kínálni gyümölcslevekkel, nagyon bejött neki, nem szórakoztunk pár kanalas kóstoltatással, rögtön megette a barackot, majd a banánt is, amivel nincs meg békélve az a krumpli azt csak valamivel keverve hajlandó megenni. Spenótot őszibarackot imádja. Most úgy néz ki az evés, hogy naponta 4x szopizik és kétszer eszik szilárdat, ebédre zöldségeset uzsonnára gyümölcsöset. Jól fejlődik, szeret enni, már pohárból is szépen iszik, ha engedném a kanalat is fogná és tenné a szájába. 7 hós
2011. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!