Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van benne valami, vagy hülyesé...

Van benne valami, vagy hülyeség? Vélemény? A túl sok oltással kapcsolatbam.

Figyelt kérdés

Lányom most 18 hós. Eddig a kötelező oltásokon kívól a rota ellenit kapta meg és a fertőző agyhártyadulladás elleninek az első kettőjét. A doktornő most javasolt még két oltást. A bárányhimlőnek az elsőjét. És van egy másikfajta agyhártyagyulladásra való is. Igazából beadatnám szívesen, de hallottam valamit.

A túl sok oltás egy ismerősöm ismerősének a gyerekének autizmust okozott. Ti hallotatok már ilyenről, tényleg létezik????


2011. szept. 15. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Létezni létezik, de jóval nagyobb az esélye az agyhártyagyulladásnak, mint az autizmusnak. Amúgy sem a túl sok oltásról hallottam ezt, hanem valamelyik kötelezőről.

Én ettől függetlenül minden plusz oltást be szoktam adatni.

2011. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam, de az első válaszolóval egyet értek!

Mi is minden oltást beadattunk, beadatunk (kivéve a rota ellenit)

2011. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlő ellenit nem adatnám be. Jobb,ha kiskorában átesik a betegségen,mert felnőtt korban veszélyes lehet. A bárányhimlő nem veszélyes betegség,csak kellemetlen.
2011. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló jól írta, teljesen egyetértek!

nem a sok oltástól hanem azt hiszem a 15. hósról gondolják ezt.

2011. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

A bárányhimlő ellenivel kaptocsolatban. A doktornő azt jalasolta, hogy ez 2 oltás, ebből csak egyet adassunk be. Igy még elkaphatja, de ami a legfontosabb a szövődményektől véd. Nekünk van az ismeretségi körbe olyan aki a bárányhimlő miatt vakult meg.

2011. szept. 15. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:

két cikk, ami talán téged és a többi kétkedőt is meggyőzi: [link]

[link]


Egyébként: az autista gyerekek is kb. másfél éves korukig normális fejlődést mutatnak, a betegségre utaló első jelek általában másfél éves kor körül jelentkeznek. Talán ez azért is annyira szembetűnő, mert a másfél évesen többsége ekkor már igyekszik kommunikálni?

Egyébként: én nem vagyok oltás-párti, de nem amiatt, hogy az autizmustól félnék. Ez eszembe se jutott soha. A 3 nagy (tízen-évesek) még csak a kötelező oltások voltak, így választanom se kellett. Most a kicsi 3 éves. Ő csak a Prevenart kapta meg, a többit nem és nem is tervezem. A bárányhimlőtől nem féltem, hisz a nagyok is elkapták (csupán néhány pöttyel) és nem volt semmi szövődményük. A rotát maga az orvosunk nem javasolta.. Szóval én meggondolom mit adatok be..

2011. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És hol kapja el a bárányhimlőt? kiskorában? Oké nem nagy a fiam, 5 éves, de még bárányhimlős gyerekről sem hallottam, járvány sem volt évek óta, és akkor még el is kell kapnia, mert cseppfertőzéssel terjed, de ahhoz fertőződnie kellene. Egyébként az oltás nem a bárányhimlő ellen véd, hanem a szövödmények ellen. Én 36 évem alatt még az influenzát sem kaptam el sosem, pedig influenza járvány minden évben van.

Én nem hiszek az autizmusban, mert évtizedek óta betiltották a higanyos oltásokat és mégsem csökkent az autista gyerekek száma. Plusz gyerekkorunkban mi sokkal több oltást kaptunk, higanytartalmút, mégsem ismerek egy autistát sem.

És olyat sem, aki nem lett volna születésétől fogva autista, hanem a túl sok oltástól lett volna az.

Viszont ismerek olyat, akinek a gyerekén születés után látszott, hogy beteg, és a szülőknek mégis 3 évbe telt, mire belátták ezt. Úgyhogy azt el tudom képzelni, hogy egy alapból autista gyerek szülei évek alatt, sok-sok oltással később jutnak el a felismeréshez.

Az én fiam nem autista, cukorbeteg, de egyrészt pontosan tudom mi okozta nála, mert a tünetek megvoltak előbb is és bármit tettem volna, nem akadályozhattam volna meg, hogy cukorbeteg legyen. pedig lett volna védőoltás az ellen, ami okozta nála. De visszagondolva eleve hajlamos volt ezekre a betegségekre, semmivel nem lettünk volna előrébb.

2011. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!