Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye minden gyerek, tesó után...

Ugye minden gyerek, tesó után jár külön gyes, akkor is ha még éppen kapom ikreim után a dupla gyest?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem,hogy nem. Most elbizonytalanított,pedig sztem nem úgy van. (én kezdettől fogva a dupla gyest kapom,mert azzal jobban jártam,mint a tgyással vagy gyeddel)
2011. szept. 15. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ikrek után dupla gyes jár. De ha a gyes idején születik még egy babád, és rá igényeled a gyest, akkor már csak 1et fogsz kapni arra a babára, akivel igényelted. Tehát nem 3 gyerek után fogod kapni. Viszont csinálhatod azt, hogy a kicsire nem igényeled meg a gyest, míg az ikrekre kapod, csak ha már lejárt az "ikres-gyes", akkor igényeled a kicsire. A családit viszont annyit kapsz, ahány gyerek van.
2011. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen jól írta az első, nyugodtan hihetsz neki. A családid viszont emelkedni fog, gyerekenként 16000 Ft-ra.
2011. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már értem...de ez marha jó:(

És akkor mivan ha: Elmennék dolgozni az ikreim mellett,ezért ugye csak szimpla gyest kapnék már. Ezt tudom.

Ikrek után ugyebár minimum 6 éves korig jár a gyes,még akkor is,ha azt visszavették szimplára. Ezt is tudom.

De ha ilyen esetben jönne közben a tesó, akkor azért ő utána igényelhetek gyest,nem? Ezt nem tudom.

Remélem érthető voltam!

Köszi!

2011. szept. 15. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ikrek után járó dupla gyest tartsd meg az ikrek 6 éves koráig. Ha még nincsenek 6 évesek csak mondjuk 2-3-4 akkor így jobban jársz hisz dupla gyest kapsz.

Ha az ikrek 2-3-4 éves korában születik a kistesó akkor őrá ne igényeld a gyest mert akkor csak EGY gyest fogsz kapni, mivel egyszerre csak EGY jogcímen járhat az ellátás, mindegy, hogy hány darab 3 éven alulid van otthon.

2011. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igényelni igényelheted, de akkor az ikrek után már nem jár. És ha a "szimpla" gyerek mellett mész el dolgozni, akkor azt csak max. 6 órában teheted, míg ikrek esetén időkorlátozás nélkül végezhetsz munkát. Tehát, ha az ikrek mondjuk 3 évesek és jön a tesó, akkor nem igényelném a gyest a tesóra, mert úgyis csak 1 gyest kapnál, így viszont a tesó mellett vissza mehetsz dolgozni már akár 2 év múlva is, mert a gyest nem rá kapod, és akkor még 1 évig az 1 gyest fogod kapni, míg az ikrek nem tankötelesek. De ha a tesóra igényeled a gyest, és mondjuk 2 éves korában visszamennél dolgozni, akkor nem kaphatod a gyest, ha 8 órában dolgozol.

Viszont, ha az ikrek 4-5 évesek, és jön a tesó, netán nem dolgozol, akkor addig, amíg nem tankötelesek, kapod az 1 gyest. Amikor ez lejár, akkor pedig talán igényelheted a gyedet a kicsi után, mert akkor azzal jobban jársz, mint a sima gyessel. De ehhez már nem értek, hogy azt hogy kell "megjátszani", hogy kell elintézni, ezt a munkahelyeden a bérszámfejtők meg tudják mondani, hogy jársz jobban...

2011. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Utolsó elötti válaszoló! Megtartanám éna dupla gyest,de ha visszamegyek dolgozni,már nem kapom...:(

Amúgy tényleg köszi,sokat segítetettek!

2011. szept. 15. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne kapnál dupla gyest? 6 órás munka mellett dupla gyes jár! 8 órás munka mellett viszont semmilyen gyes nem jár!
2011. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem,állítólag január óta ezt megszüntették. Több ikres is mondta,hogy bizony csak 1 gyes jár ha visszamész.
2011. szept. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!