Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este mikor teszitek le aludni...

Csill79 kérdése:

Este mikor teszitek le aludni 10-11 hó körüli babátokat?

Figyelt kérdés

Nappal hányszor alszik?Én még van,hogy 6 körül is kénytelen vagyok letenni 1 órára,de így este 10-ig fent van.Próbálok napirendet tartani,de nem akar összejönni:(Nálatok,hogy működik?

Ja és éjszaka alszik?Nálunk katasztrófa,nagyon sokszor ébred:(Köszi.


2011. szept. 15. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

10,5 hós a kisfiam. Reggel fél 8 körül ébred, két óra múlva, tehát úgy fél 10 körül alszik 3/4 órát. Délután pedig 2-fél 3 körül alszik 4-ig kb. Este fél 9 körül alszik el. Éjjel egyszer kel és eszik. Egyébként ő is rossz alvó, nappal is többször felkel az alvások alatt és esténként elalvás után is megébred vagy 5-ször 2 órán belül. Aztán 11 után valamiért nem ébred egészen az éjszakai evésig (2 körül).

De előfordul, hogy borul a napirend (úszás, vagy a Dévény torna miatt) és akkor csak egyszer alszik nagyobbat (12-14ig). Olyankor már fél 8-kor alszik este, mint ma is. De ilyenkor 20 perc után felébred és szórakoztat 11-ig. Szóval nálunk is egy katasztrófa az alvás. Folyamatosan próbálkozom minden félével, most kezdem olvasni az Álomba ringatót. Hátha segít...

Ja és a babám már egy ideje szilárdat vacsorázik és elalváshoz kap tápszert. Azt vettem észre (két napja kisérletezem), hogy ha kevesebb tápszert iszik meg (felét annak mint máskor), akkor nyugodtabban alszik. Tegnap pl nem is kelt csak éjfélkor, akkor is a maradék tápszert megitta és aludt fél 6-ig!

Húúú, remélem nem lett túl bonyolult, amit írtam. :)

2011. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fél éves kora óta este nyolckor alszik el,két éves.ehhez szoktattam.tíz hónapos korától már csak egyszer aludt délben 2-3 órát,így nem volt gond nyolckor elaludni.azóta is így van
2011. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én kisfiam a jövőhéten lesz 10 hónapos. Ált. 3 óránként alszik nappal,de előfordul,hogy 1 alvás kimarad vagy kitolódik 1-2 órával,mert valami nagyon érdekli,és nem akar elaludni,pedig fáradt. Este 8-fél9 körül alszik el,de én du. 4 után már nem hagyom aludni,pont azért,hogy ne legyen fent még 10-kor is! Éjszaka nekem is többször felébred.Ált.1x eszik,de Ő nagyon sok vizet iszik nappal is ,és igényli éjszaka is a folyadékot,ha megébred! Eleinte nagyon rossz volt,mert 3-7 hónapos koráig gond nélkül végig aludta az éjszakát!De aztán a nyáron ez felborult,azóta Ő is sokat ébred,de már megszoktam! :-)
2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, a lányom már 20 hónapos, de napirendünk van, és már 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Minden este 8 kor fekszünk, és kb 10 hónapos kora óta naponta egyszer alszik kb 3 órát ebéd után. De én már este hatkor nem tenném le a helyedben. Néha, ha egyáltalán nem alszik nap közben, 5-6 körül meg már nagyon fáradt, de ilyenkor 7 kor fürdetem és rögtön meg az ágyba. Igen, addig szenvedünk, de ez ritka eset, mert a napirend miatt beállt arra, hogy 8 körül fekszünk és kész. Lehet, hogy ez így szigorúnak tűnik, viszont átalussza az éjszakákat.

Ajánlom a Suttogó című könyvet.

2011. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!